Korzystanie z kubeczków menstruacyjnych

Korzystanie z kubeczków menstruacyjnych

Kubeczki menstruacyjne w Polsce nie są zbyt powszechnie stosowane. Trudno jednoznacznie orzec dlaczego. Pamiętajmy jednak, że używanie podpasek i tamponów może być o wiele bardziej kłopotliwe. Przede wszystkim, jeśli wybierzemy którąś z tych opcji, podczas miesiączki musimy często chodzić do toalety, co nie zawsze jest dla nas szczególnie komfortowe. Poza tym ponosimy  wówczas co miesiąc określone koszty, a następnie wyrzucamy mnóstwo zużytych i nieekologicznych produktów. 

Dlaczego warto kupić kubeczek menstruacyjny?

kubeczki menstruacyjne w niskiej cenieKubeczki menstruacyjne są z wielkim powodzeniem używane przez miliony kobiet na całym świecie. Poza granicami naszego kraju są sprzedawane w niemal każdym supermarkecie oraz w wielu drogeriach i aptekach. W Polsce rzadko sięgają po nie kobiety. Wydaje mi się, że przede wszystkim wiedza na ich temat jest zbyt mała. Kubeczki menstruacyjne zostały wymyślone, a następnie stworzone i opatentowane już w latach trzydziestych dwudziestego wieku. Nie jest to zatem jakiś nowy gadżet, który dopiero ma sprawdzić się na rynku, lecz produkt z powodzeniem używany od wielu lat. Wynalazcą kubeczków menstruacyjnych była pewna Brytyjka, która miała już dość nieustannego chodzenia podczas miesiączki do toalety. Nie chciała cały czas się tłumaczyć przed kolegami z pracy, dlaczego znowu musi opuścić swoje stanowisko pracy. Jej pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę. Kubeczki są bardzo ekologicznymi produktami, które mogą nam posłużyć na wiele lat. W dodatku wystarczy, że będziemy je opróżniać raz na dwanaście godzin. Warto zaznaczyć, że kubeczki menstruacyjne w niskiej cenie możemy kupić na zamówienie w dowolnej aptece lub w jednym z setek sklepów internetowych zajmujących się ich dystrybucją. Takie produkty są cenione także ze względu na swoje hipoalergiczne właściwości. Kobiety, które często zmagają się z różnorodnymi stanami zapalnymi pochwy mogą korzystać z kubeczków, nie przejmując niczym. Ważne jest tylko kupno kubeczka w odpowiednim rozmiarze oraz jego właściwe zakładanie. Zanim zaaplikujemy sobie kubeczek pamiętajmy zatem, aby bardzo dokładnie przeczytać instrukcję użytkowania takiego produktu.

Kubeczki menstruacyjne z całą pewnością są bardzo ciekawą alternatywą dla podpasek lub tamponów. Przede wszystkim produkty te nie zanieczyszczają naszego środowiska i mogą być użytkowane przez wiele lat. Bardzo atrakcyjne są także ceny kubeczków menstruacyjnych. Wystarczy raz zainwestować kilkanaście do kilkudziesięciu złotych i przez lata nie musimy już ponosić żadnych kosztów związanych z naszym cyklem miesiączkowym.

Dodaj komentarz