Koszule i bielizna do porodu

Koszule i bielizna do porodu

 

Każda przyszła mamusia boję się dnia porodu. Mimo tego, że jest do tego dnia przygotowywana przez dziewięć miesięcy przez swojego lekarza prowadzącego i Położna to i tak nie da się uniknąć zbędnego stresu. Z chwilą kiedy zbliża się dzień naszego porodu staramy się zachować spokój jest to nieuniknione, że jesteśmy zestresowani. Już na kilka tygodni wcześniej zgodnie z rozpiską jaką otrzymujemy z naszego przyszłego szpitala mam spakowaną całą torbę potrzebną do porodu i na kilka pierwszych dni po porodzie. W takiej torbie zgodnie z zaleceniami muszą znaleźć się pieluchy dla naszego dzidziusia oraz piżama do porodu.

Gdzie kupimy koszulę potrzebną do porodu?

bawełniane koszule do poroduOczywiście nie tylko koszulę do porodu czy do karmienia muszą być wykonane ze stuprocentowej bawełnę. Najlepiej mieć takie piżamy po prostu przez cały czas. Są one przewiewne i odpowiednie podczas gorących nocy w upalne lato. Są też one cieple jeśli na dworze jest zimno. Takie Koszule popełniono możemy kupić praktycznie w każdym sklepie z bielizną. Na dziale mama w znanych sklepach sieciowych z odzieżą damską również takie znajdziemy. Wszystkie bawełniane koszule do porodu powinny być luźniejsze. Przecież ubieramy je jeszcze w chwili kiedy nasz Brzuch jest dosyć duży ponieważ w środku mamy jeszcze dzidziusia. Oczywiście takie bawełniane koszulę do porodu najlepsze są w momencie kiedy mają otwierane na Guziczki cały przód. Niektóre szpitale zaleca ją by kupić przynajmniej koszulę rozpinaną na piersiach. Jest to szczególnie ważne w momencie kiedy będziemy kangurować nasze dziecko. Koszulę do porodu nie musi być z najdroższej półki cenowej ponieważ może się okazać, że po porodzie będzie ona do wyrzucenia. Wszystko oczywiście zależy od zanieczyszczeń oraz przebiegu naszego porodu jeśli będzie potrzeba nagłego rozcięcia koszuli poprzez wykonanie szybkiego cesarskiego cięcia to, żeby nie było po prostu szkoda takiej koszuli. Cena za koszulę bawełnianą rozpinaną po całości w sklepach dla kobiet w ciąży to koszt około 100 zł. Nie jest to zatem bardzo wygórowana cena.

Dzień porodu jest chyba najbardziej stresującym dniem w życiu każdej mamy. Nawet jeśli czeka mnie na pierwszy lecz kolejny poród to i tak nie wiemy jak on przebiegnie, czy wszystko będzie dobrze, czy wszystko będzie po naszej myśli. Dlatego już na kilka dni wcześniej musimy mieć całą torbę do porodu przygotowaną. Na szczęście całą listę potrzebnych rzeczy zarówno dla mamy jak i dla dziecka otrzymamy od swojego lekarza prowadzącego jeszcze na kilka tygodni przed terminem porodu. Zatem możemy się spokojnie przygotować do tego dnia bez obaw o to że nie zdążymy.