Kupno nowego popielnika do pieca

Kupno nowego popielnika do pieca

Trzy lata temu założyłam swoją własną działalność gospodarczą polecającą na wypieku pieczywa. Jestem z zawodu i zamiłowania piekarzem, więc realizuję się w pełni, pozyskując środki do życia. Nieustannie staram się rozwijać i podążać za aktualnymi trendami dotyczącymi tworzenia znakomitych wypieków. Biorę więc chętnie udział w wielu szkoleniach, eksperymentuję oraz (nade wszystko!) inwestuję w nowoczesny sprzęt. Posiadam w swojej piekarni aż trzy wspaniałe piece, o które zawsze bardzo dbam. Ostatnio musiałam wymienić w jednym z nich popielnik, co okazało się niemałą zagwozdką.

Wybór odpowiedniego popielnika do pieca

duży popielnik do piecaWielu osobom nie mieści się w głowie, że wybór tak z pozoru prozaicznej rzeczy, jak popielnik może się okazać skomplikowany. W rzeczywistości wiele zależy od tego, jaki posiadamy piec i ile chcemy wydać pieniędzy na nowy element. Inaczej oczywiście wyglądają pojemniki na popiół dołączane do kaflowych pieców, a inaczej do takich, w których wypieka się chleb i pizzę. Część tego typu produktów może mieć nawet znaczenie artystyczne. Widziałam już piękne popielniki dekorowane stalowymi prętami układami w różnorakie wzory. Oczywiście osobiście nie potrzebuję aż tak eleganckiego przedmiotu. Zależy mi jedynie na tym, aby posiadać duży popielnik do pieca znajdującego się w moim zakładzie pracy. Na szczęście oferta handlowa tego typu produktów jest bardzo szeroka, dlatego bez trudu można nabyć dobrej jakości przedmiot. Ważne jednak, aby wybierając konkretny towar zwrócić uwagę na jego wymiary. Sama kupiłam kiedyś zbyt wysoki popielnik i musiałam go zwrócić producentowi. Przyrząd nie może być także zbyt mały, ponieważ wtedy nie będzie spełniał należycie swojej podstawowej funkcji, jaką jest ochrona podłogi przez gorącymi pozostałościami powstałymi w wyniku procesu spalania drewna i węgla. Warto także zwrócić uwagę na to, z jakiego materiału jest stworzony wybrany przez nas popielnik. Na polskim rynku najczęściej kupuje się metalowe pojemniki na popiół, ale istnieją nawet produkty produkowane ze stali lub nawet… mosiądzu!

Kupno dobrej jakości popielnika nie zawsze jest prostym zadaniem. Zanim sięgniemy po jakiś produkt, warto dokładnie zapoznać się z jego parametrami. Oczywiście najlepiej inwestować w duże popielniki, ale nie ma też co przesadzać, ponieważ muszą się one zmieścić pod piecem. Istnieje duży wybór nie tylko formatów pojemników na popiół, ale także materiałów, z jakich się je wykonuje. Dla kolekcjonerów lub posiadaczy zabytkowych pieców kaflowych istnieje nawet możliwość nabycia specjalnie dekorowanego popielnika.