Kurs tworzenia stron WWW

Kurs tworzenia stron WWW

Z roku na rok coraz więcej osób doskonale odnajduje się w świecie cyfrowym. Starsze osoby, które nie znały wcześniej takich zdobyczy techniki jak np. komputery czy drukarni 3D, coraz częściej chętnie uczą się nowych umiejętności. Z kolei młodsze pokolenie zazwyczaj nie ma żadnych problemów, ponieważ już na wczesnym etapie swojej edukacji brało udział w zajęciach komputerowych i zapoznawało się z meandrami Internetu. Bywa jednak tak, że nawet osoby młode, średnio sobie radzą z tworzeniem stron WWW. Z tego powodu zachęcam wszystkich, do brania udział w bezpłatnych szkoleniowych w tym zakresie.

Jak nauczyć się tworzenia stron WWW?

tworzenie stron wwwJak już wspominałam, osoby młode powinny zapoznać się z podstawami tworzenia stron internetowych podczas udziału w zajęciach komputerowych organizowanych w szkołach. Podobny temat jest omawiany już na poziomie ostatnich klasy podstawówki. Jednak jak to dość często w życiu bywa, czasami zapominany tego, czego uczyliśmy się za młodu. Wiedza ta bywa zaś potrzeba w bardzo różnych momentach naszego życia. Zachęcam wszystkich, nie tylko seniorów, aby brali udział w kursach tworzenie stron WWW. W naszej gminie tego typu szkolenia są prowadzone bezpłatnie w Gminnym Ośrodku Kultury. Spotkania odbywają się regularnie trzy razy w tygodniu (w poniedziałki, środy i piątki) w godzinach popołudniowych, bądź wieczornych, a zatem dogodnych dla większości zainteresowanych. Po więcej szczegółów można się zwrócić bezpośrednio do organizatorów przedsięwzięcia. Najlepiej skorzystać z numeru telefonu podanego na stronie internetowej naszego ośrodka kultury. Szkolenia są prowadzone przeze wykwalifikowany personel biblioteki publicznej, dwóch świetnych informatologów, którzy zawsze chętnie pomogą każdej osobie chcącej poszerzyć swoją wiedzę. Do kursu najlepiej się dopisać z początkiem miesiąca, aby nie brać udziały w ćwiczeniach gry, które już są na wyższym stopniu zaawansowania. Cały projekt kursów tworzenia stron internetowych będzie trwał trzy lata i jest dofinansowany z pieniędzy unijnych.

Serdecznie zachęcam każdego mieszkańca naszej gminy, który chciałby stworzyć swoją własną stronę WWW, aby zapisał się na jeden z kursów organizowany przez ośrodek kultury. Takie zajęcia odbywają się bezpłatnie i mogą w nich brać udział wszyscy, niezależnie od wieku, czy wykształcenia. Najważniejsza jest chęć zdobycia nowej umiejętności. Oczywiście ukończenie szkolenia jest potwierdzone zdobyciem specjalnego zaświadczenia. Umiejętność tworzenia stron internetowych może się przydać każdemu.