Lampy na owady

Lampy na owady

 

Owady potrafią skutecznie uprzykrzyć wieczór spędzony w ogrodzie, na tarasie czy na balkonie. Uciążliwe komary i muchy to problem także restauracji, które w okresie letnim mają czynne ogródki dla swoich gości. Na szczęście jest już sposób na owady latające, który pozwoli nam cieszyć się obiadem czy kolacją w ciepły letni wieczór na świeżym powietrzu. Do wyboru jest dość dużo modeli lamp owadobójczych oferowanych przez różnych producentów.

Działanie lamp owadobójczych

lampa owadobójczaNa początek zatrzymajmy się na pytaniu: jak działa lampa owadobójcza. Emituje ona promienie światła przypominające owadom naturalne promienie słoneczne. Są to promienie o długości od 300 do 400 mm. Jest to światło ultrafioletowe całkowicie bezpieczne dla ludzi i środowiska. Światło ultrafioletowe nie zabija owadów ale je wabi. Kojarzy się owadom z naturalnym światłem słonecznym, które w dzień wyznacza ich kierunek lotu. Za świetlówkami znajdują się lepy, siatka pod napięciem, która poraża insekty prądem lub wiatraki, które wciągają owady do specjalnych pojemników. Lampy owadobójcze mogą bić wiszące lub nastolne. Ich nowoczesny design jest na tyle ciekawy, że nie rzuca się w oczy, ale też pasje do niemalże każdego wystroju wnętrz. Lampy należy często czyścić. Opróżniać pojemniki, wymieniać lepy. Duże nagromadzenie martwych owadów może ściągać różne drapieżniki. Do ich działania nie są potrzebne żadne środku chemiczne dlatego są przyjazne dla otoczenia. Lampy te mogą być także stosowane w przemyśle spożywczym czy przy produkcji. Wszędzie tam gdzie wymagana jest dbałość o higienę. Są one dużo większe i droższe niż te stosowane w przydomowych ogródkach i na tarasach. Lampa może mieć zasięg do 150 m. Inne lampy będziemy stosować na taras inne na fermy trzody chlewnej czy bydła. W zależności od naszych potrzeb z pomocą doradcy na pewno wybierzemy odpowiedni model dla siebie. Z pewnością sprawdzą się wszędzie tam gdzie nie można stosować środków chemicznych lub gdzie działanie odstraszających naturalnych środków jest zbyt powolne.

Kupując lampę zwróćmy też uwagę na jej konstrukcję powinna być trwała i bezpieczna. Póki co jest to najbardziej skuteczna i bezpieczna metoda eliminowania owadów. Dzięki temu, że większość z nich posiada obudowy ze stali nierdzewnej mogą być używane zarówno wewnątrz pomieszczenia jak i na zewnątrz. Świetlówka, która jest sercem lampy może być LED lub UVA, która nie rozpryskuje się przy stłuczeniu. Warto zaopatrzyć się w taką lampę. Pamiętajmy, że owady mogą roznosić choroby lub ich ugryzienia mogą powodować alergiczne reakcje.