Letnie sukienki dla eleganckich dziewczynek

Letnie sukienki dla eleganckich dziewczynek

 

Kiedy sama byłam dzieckiem, nie było w sklepach żadnego wyboru co do dziecięcych ubrań. Prawdę mówiąc, pamiętam, że dosłownie wszystkie były brzydkie i nikt się tym zresztą za bardzo nie przejmował. Do dzisiaj stale słyszę różne opinie, jak: „I tak z tego wyrośnie szybko więc po co się starać” albo „Ponosi chwilę i trzeba będzie kupować nowe więc to nieopłacalne”. Jednak dla kogoś, kto kocha mode, te słowa nie mają sensu – dzieci, a zwłaszcza dziewczynki, też czują się lepiej, gdy wyglądają ładnie. Dlatego postanowiłam ułożyć nową kolekcję dla mojej córki. Mój wzrok od razu padł na:

Eleganckie sukienki, które nosi się latem

eleganckie sukienki dla dziewczynek na latoDlaczego akurat lato? – pytało mnie wiele osób. Poza tym, że to oczywiście przydatne na samą tą porę roku, czy przez resztę miesięcy będzie sens trzymać je w szafie, czy to się opłaca? Eleganckie sukienki dla dziewczynek na lato mają tą zaletę, że nie tylko pasują na rodzinne uroczystości – jak chrzest, ślub czy proste urodziny lub imieniny babci, ale są na tyle wygodne, że można je ubierać także do szkoły, gdy tylko ma się ochotę na dzień klasyki i szyku. A sam wspomniany aspekt wygody jest niezwykle ważny dla dziecka – dorosła kobieta prawdopodobnie przecierpi trochę więcej dla pięknego wyglądu, jednak po co skazywać na coś takiego małą dziewczynkę? Jednak nie chodzi o sam aspekt wygody jako czucia się dobrze w takiej sukience, gdy się stoi czy siedzi, ale o to, że dzieci są jednak zawsze dziećmi – wszędzie chcą się bawić, a te najmniejsze już w ogóle nie lubią pozostawać w bezruchu, nawet jeśli dopiero co nauczyły się raczkować, to szybciutko śmigają po podłodze. I w takich sytuacjach – na co komu jakaś obudowana suknia? Nigdy nie chciałabym, by moja córka musiała ograniczać się w dobrej zabawie tylko dlatego, że ja wymyśliłam sobie dla niej zbyt krępującą jej ruchy sukienkę. Najczęściej to właśnie letnie ubrania umieją idealnie łączyć ze sobą elegancje i piękno z przewiewną wygodą. Moja mała córka uwielbia też kolory – najlepiej działają na jej oczy i sprawiają jej wiele frajdy. A gdzie łatwiej jest szukać wszystkich odcieni palety barw, jak nie w kolekcjach letnich? Wszystkie inne najczęściej proponują zgaszone tony, które wcale nie przyciągają dzieci – na czarny, granatowy i szary jeszcze przyjdzie im czas.

Układając kolekcję, brałam pod uwagę te wszystkie aspekty – kolory, wygodę, ale i właśnie elegancje. Nie oszukiwałam się też – najczęściej moja dziewczynka nosi sukienki właśnie latem, zimą wygodniej założyć jest spodnie, tak czy siak, a to już zupełnie inne potrzeby i zupełnie inny rodzaj ubrania. A jeśli będzie miała ochotę na sukienkę – wystarczą grube rajstopy, kozaki i sweterek, a wciąż będzie wyglądała ślicznie i przesłodko, nawet jeśli sukienka z założenia dedykowana jest tym letnim klimatom.