Listwa przypodłogowa typu MDF

Listwa przypodłogowa typu MDF

Robiąc remont mieszkania, budując nowy dom czy też urządzając biuro w swojej firmie dbamy o każdy widoczny detal. Gdy fachowcy położą podłogę naszym zmartwieniem staje się jak w odpowiedni i trwały sposób ją wykończyć. Listwy przypodłogowe i cokoły stanowią nie tylko detal dekoracji wnętrz, ale również spełniają inne role. Ich estetyka zależy od materiału, z którego są zrobione, wysokości oraz koloru, który wybierzemy.

Trwałe listwy typu MDF

trwałe listwy przypodłogowe mdfListwy przypodłogowe z MDF mogą być lakierowane lub okleinowe. Dużą ich zaletą jest możliwość zamówienia ich w dowolnym kolorze. Najbardziej popularne są białe i imitujące drewno. Niestety tak jak to z bielą bywa dużo szybciej widać na niej zbierający się kurz, więc mimo iż listwa wykonana w takim kolorze jest tańsza to wymaga częstszego czyszczenia. Dostępne są między innymi we wzorach klasycznych, nowoczesnych lub frezowanych, dlatego też dopasują się do każdego rodzaju wnętrza i spełnią nasze wymagania estetyczne. Trwałe listwy przypodłogowe MDF charakteryzują się swoją masywnością oraz niezbyt dużą sprężystością profili. Jest ona zazwyczaj wyższa niż drewniana listwa przypodłogowa. Ponadto fachowcy cenią sobie ją za łatwość montażu. Listwy wykonane z tego materiału dużo prościej dopasowują się do ściany. Są one bardzo odporne na uszkodzenia mechaniczne. Wysokość listew przypodłogowych waha się między 3 centymetry, a 15 centymetrów. Wybór zależy od wysokości pomieszczenia, w którym mają być zamontowane. Teoretycznie istnieje zasada, że im wyżej podniesiony sufit tym większa wysokość listew, które są montowane. Listwa przypodłogowa MDF idealnie sprawdzą się w starym budownictwie lub w apartamentach w stylu klasycznym. Znakomicie wyglądają w połączeniu z taką samą kolorystyką ścian lub stolarką drzwiową i okienną. Stanowią eleganckie i stylowe wykończenie naszego mieszkania, bądź biura. W idealny sposób łączą się z różnego rodzaju podłogami na przykład z ceramicznymi, drewnianymi, kamiennymi, panelami, a nawet podłogami wykonanymi z żywicy. Ponadto wilgoć to czynnik, który zagraża najbardziej naszym listwom, dlatego warto wybrać listwy MDF, które cechują się wyższą odpornością na ten czynnik, tak zwane wilgocioodporne.

Listwy przypodłogowe MDF w praktyczny sposób chronią ściany przed zabrudzeniami, na przykład podczas mycia podłogi, ale także przed uszkodzeniami. Są bardzo trwałe. Ukrywają również nierówne przerwy dylatacyjne w podłodze, które niezbyt estetycznie się prezentują. Za ich pomocą w łatwy sposób możemy ukryć poprowadzone kable. Zatem listwy takie nie są tylko elementem dekoracji, ale również spełniają szereg praktycznych rozwiązań.