Makijaż permanentny metodą ombre

Makijaż permanentny metodą ombre

Odkąd pamiętam zawsze miałam problem z brwiami. Teoretycznie, biorąc pod uwagę obecnie panujące trendy w branży beauty powinnam się cieszyć, że odziedziczyłam po tacie grube brwi, jednak bardzo daleko im do ideału ponieważ przeważnie „żyją własnym życiem” i żadną techniką makijażową nie byłam w stanie ich poskromić. Dopiero makijaż permanentny mi w tym pomógł.

Makijaż permanentny brwi

precyzyjne brwi ombre w warszawieZ początku moda na grube brwi bardzo mi się spodobała. Nigdy nie lubiłam ich mocnego wyskubywania, zawsze mnie to bolało, a zatem wiedząc, że nie będę musiała więcej tego robić ucieszyłam się i zaczęłam testować na swoich brwiach różne techniki makijażowe, aby je podkreślić i wyrównać. Niestety nawet z biegiem czasu, kiedy w świecie makijażu zaczęły pojawiać się coraz to nowsze kosmetyki do ich podkreślania, a moje umiejętności wzrastały nie byłam w stanie ich okiełznać. Mój problem jest taki, że rzeczywiście posiadam grube brwi, ale jednocześnie są one bardzo rzadkie. Nigdy nie układają się estetycznie i posiadają wiele prześwitów. W końcu mając dosyć poświęcania dziennie dwudziestu minut na sam makijaż brwi postanowiłam ułatwić sobie życie i umówiłam się do jednego z najlepszych salonów kosmetycznych na precyzyjne brwi ombre w Warszawie gdzie wreszcie mój problem z brwiami został zażegnany. Technika ombre najbardziej mi się spodobała i też razem ze specjalistką wspólnie stwierdziłyśmy, że będzie ona najlepiej do mnie pasowała. Metoda ta polega na dorysowaniu włosków u nasady sposobem piórkowym, a następnie przy użyciu kilku kolorów barwnika cieniuje się brwi w taki sposób, aby przechodziły tonalnie od najjaśniejszego koloru do najciemniejszego, co daje niesamowicie naturalny efekt ich zagęszczenia, a nasze brwi nie wyglądają płasko, jak podczas wykonywania na nich zwykłego makijażu lub tradycyjnej formy makijażu permanentnego. Dzięki tej metodzie mogłam w sposób naturalny podkreślić grubość swoich brwi i wyrównać idealnie ich kształt, a jednocześnie cieniowaniem zagęścić je i zatuszować niesforne włoski.

Przed przystąpieniem do zabiegu specjalistka, która wykonywała mi makijaż permanentny brwi wyrysowała na moich brwiach próbny kształt, który niesamowicie mi się podobał. Moje brwi zostały delikatnie przedłużone w taki sposób, że naturalnie podniósł się ich łuk, co z kolei sprawiło, że moje oczy optycznie się powiększyły i przestały wyglądać na zmęczone. Po zobaczeniu pierwszego efektu zabiegu do oczu napłynęły mi łzy szczęścia. Nie sądziłam, że rezultat będzie aż perfekcyjny, a jednocześnie wyglądający niezwykle naturalnie.