Małe lodówki do zabudowy

Małe lodówki do zabudowy

Lodówka w domu to centralne miejsce na przechowywanie żywności i jeden z najważniejszych sprzętów AGD w naszym domu. Jest kojarzona z reguły z wielką szafą, która rzuca się w oczy zaraz po wejściu do naszej kuchni. Nie musi tak wcale być, gdyż to urządzenie jest oferowane także do zabudowy w kuchni przygotowanej na wymiar. Lodówki pod zabudowę dość rzadko są widziane w sklepach z tego typu sprzętem, głównie ze względu na małe zainteresowanie, ale dla osób, które chcą mieć piękną i elegancką kuchnię ten sprzęt jest praktycznie niezbędny.

Mała lodówka pod blat

lodówki pod blatLodówki przeznaczone do zabudowy wyglądają inaczej niż tradycyjne, ze względu na to, że pozbawione są zewnętrznych powłok, na rzecz uchwytów i gniazd montażowych. Lodówka przeznaczona do zabudowy powinna mieć odpowiednie rozmiary, aby można ją było wstawić wewnątrz szafek i obudować drzwiczkami. Wprawdzie, stosuje się ją do kuchni pod wymiar, czyli tam, gdzie to stolarz dostosowuje meble pod sprzęt do zabudowy, jednak nie powinna odbiegać od pewnych norm przyjętych dla tego sprzętu. Duże rodziny nie obędą się na pewno bez odpowiedniej, dużej lodówki, która pomieści jedzenie dla kilku osób. Jednak osoby, które mieszkają samotnie, nie potrzebują aż takiej przestrzeni na swoje posiłki. Single ponadto często jadają na mieście i dla nich lodówka służy tylko do przechowywania niewielkiej ilości produktów. W takim przypadku nie warto zajmować przesadnie dużej przestrzeni na lodówkę. Dla takich osób sprawdzają się małe lodówki pod blat, które nie zajmują zbyt wiele miejsca. Lodówka pod blat jest oczywiście ograniczona pionowo poprzez powierzchnię blatu, dlatego jej wysokość nie jest za duża, ale jak już wspomniałem, dla osób, które są potencjalnie zainteresowani takim małym sprzętem AGD to nie stanowi żadnego problemu. Drzwiczki takiej lodówki otwierają się z reguły tak samo jak jej większego odpowiednika, natomiast w środku, układ półek i kieszeni jest również taki sam, tylko o wiele mniejszy.

Jak widzimy mała lodówka do zabudowy pod blatem ma wiele pozytywnych cech. Jest to przede wszystkim oszczędność przestrzeni, która jest niezwykle ważna, zwłaszcza w mniejszych mieszkaniach, a do tego lodówki pod zabudowę mają to do siebie, że wyglądają estetycznie, gdyż wtapiają się w schemat całej zabudowy kuchennej. Często nawet na pierwszy rzut oka nie widać, gdzie taka lodówka się znajduje. Mniejsza przestrzeń to także oszczędność energii, która nie jest marnowana na chłodzenie pustych przestrzeni lodówki, jeśli nie przechowujemy w niej zbyt wielu produktów.