Materiały na blaty łazienkowe

Materiały na blaty łazienkowe

Łazienka to miejsce na codzienny rytuał, który każdy wykonuje. Powinna być nie tylko funkcjonalna, wygodna, ale także estetyczna, przyjemna dla oka, bo to miejsce relaksu. Łazienki są i małe i duże, ale nawet najmniejszą łazienkę można umeblować tak, aby pasowała do najpotrzebniejszych rzeczy. Blat łazienkowy to jeden z najważniejszych elementów wnętrza. Pod blatem pod zlew można umieścić szafki na przybory toaletowe, pralkę lub ukryć rury.

Odmiany blatów łazienkowych

blaty łazienkowe krakówBlaty różnią się materiałem i wzornictwem. Powierzchnia tworzy spójne wrażenie i ułatwia mycie. Szklany blat sprawi, że pomieszczenie będzie wizualnie przestronne. Umywalkę można zamontować w specjalnej szafce, która służy do przechowywania przyborów toaletowych lub artykułów gospodarstwa domowego. W sklepach można znaleźć gotowe projekty szafek z umywalką lub eleganckie blaty łazienkowe Kraków oferuje szereg różnych wzorów i materiałów na tego typu konstrukcje meblowe. Można wyróżnić blaty z podparciem, podwieszane na wspornikach, monolityczne czy z wbudowanym zlewem lub z umywalką nablatową. Blaty marmurowe wyglądają bardzo ładnie, ale potrzebują solidnej podstawy. Takie blaty są łatwiejsze do zainstalowania i łatwe w utrzymaniu. Dodatkowo wyróżnia je elegancki wygląd. W małych łazienkach wygodnie jest zainstalować pralkę pod solidnym blatem. Marmurowy blat do łazienki stanie się jej prawdziwą ozdobą, marmur nada luksusu i szyku każdemu pomieszczeniu. Kamień naturalny można łączyć z niemal każdym innym materiałem. W łazience kamień harmonijnie komponuje się z powierzchniami szklanymi, ceramicznymi, lustrzanymi, chromowanymi. Blat może być w dowolnym kolorze, w kontrastowym odcieniu. Marmur ma wiele zalet – jest mocny, trwały, nie zmienia koloru, nie pęka, nie zmienia się pod wpływem wody i wysokich temperatur, jest łatwy w użyciu. Granit z kolei ma inny rozmiar ziarna, co wyjaśnia ogromną liczbę opcji kolorystycznych. Blatów z kamienia naturalnego nie należy czyścić środkami ściernymi, należy unikać malowania powierzchni, bo kamień ma dużą porowatość i nie da się usunąć farby. Kamień naturalny może być stosowany jako pokrycie, wierzchnia warstwa blatów. Pomoże to obniżyć koszt produktu, a jego zalety nie zostaną zmniejszone.

Ostatnio popularność zyskują też blaty szklane. Dość łatwo o nie dbać – wystarczy przetrzeć ściereczką z mikrofibry, aby nie było śladów wody. Nie zbierają pleśni, nie pochłaniają nieprzyjemnych zapachów. Blaty szklane wysokiej jakości są bardzo trwałe. Wykonane są ze szkła hartowanego, które wytrzymuje duże obciążenia i trudno je zarysować. Harmonijne połączenie szkła i drewna w nowoczesnym wnętrzu łazienki to jest totalny klasyk.