Medyczny, pomocny sprzęt

Medyczny, pomocny sprzęt

Osoby niepełnosprawne, zwłaszcza te z niedowładem nóg, nie mogą same z siebie magicznie ustać pod prysznicem czy wejść do wanny. Jest to dla nich spore obciążenie, tak fizycznie, jak i psychiczne. W końcu wzięcie prysznica czy najzwyczajniejsze umycie się jest podstawową potrzebą fizyczną, ale także sprawą dość intymną zapewne dla każdego. By ułatwić takie mycie się, nawet samemu, stworzono specjalny sprzęt dla osób z niedowładem nóg, który zwiększy ich komfort mycia się i całej sytuacji około prysznicowej. 

Dobre i solidne wózki prysznicowe 

profesjonalny wózek kąpielowy dla niepełnosprawnychSprzęt taki jednak nie może być wybrany byle jak i sam nie może być byle jak stworzony. W kwestii bezpieczeństwa i komfortu osób niepełnosprawnych, trzeba tworzyć rzeczy, które nie tylko można nazwać dobrymi, ale i solidnym. Jednym ze sprzętów dla osób niepełnosprawnych ułatwiających im wzięcia prysznica jest wózek prysznicowy. Umożliwia on wjechanie pod prysznic, a także wyciągnięcie dolnej partii wózka, przez co można swobodnie umyć także tył nóg i dolne rejony działa, bez konieczności wstawania. Wystarczy wysunąć jedną część wózka, która specjalnie po to została zaprojektowana tak, by samo wysunięcie nie było kosztowne jeśli chodzi o siłę fizyczną. Kiedy jednak taki wózek można określić jako profesjonalny wózek kąpielowy dla niepełnosprawnych, jakie kryteria musi spełniać? Po pierwsze i chyba najważniejsze, musi być, mimo swojej możliwie jak największej lekkości, solidnie wykonany, tak, by osoba niepełnosprawna nie spadła z niego w czasie prysznica, bo coś się od niego oderwało. Solidność wykonania i dobry jakościowo materiał są podstawą takiego wózka. Inną zaś istotną cechą wózka kąpielowego jest to, by nie poddawał się działaniu wody, by nie zaczynał od wody trzeszczeć ani by po wzięciu prysznica nie trzeba było go osuszać. Po prostu, żeby działał jak należy mimo wodnych warunków, do których jest używany. Oczywiście, tak samo powinien nie reagować w ogóle na wszelkie środki myjące, które dostępne są dla ludzkiej skóry i nie potrzebował osobnego, specjalistycznego mycia.

Dzięki temu osoba niepełnosprawna będzie mogła w bardziej komfortowy sposób brać prysznic, ale nie tylko – nie będzie musiała się także przejmować samym wózkiem już po umyciu siebie, a to bardzo ważne, bo każda dodatkowa czynność jedynie obciąża samą osobę niepełnosprawną lub jej opiekuna. Wózki prysznicowe sprawdzają się świetnie, ponieważ są w miarę lekkie, ale jednocześnie solidnie wykonane. Ułatwiają życie osobom niepełnosprawnym, ale także sprawiają, że intymne dla nich sytuacje pozostają intymne, a co za tym idzie – ich komfort psychiczny wzrasta.