Mocowania do szkła hartowanego

Mocowania do szkła hartowanego

W ostatnich latach, niezmiennie na topie jest wykorzystywanie konstrukcji szklano – metalowych w architekturze i wystroju wnętrz. Są wysoko cenione, ze względu na swoją funkcjonalność i piękno. Szklane akcenty, mogą być eleganckim dopełnieniem wystroju, lub wręcz przeciwnie, nadać pomieszczeniu surowego, industrialnego charakteru. Wszystko zależy, od tego, w jaki sposób eksponujemy szklane elementy i na jaki styl mocowań się zdecydujemy.

Jakie mocowania do szkła wybrać?

wysokojakościowe mocowania do szkła ze stali nierdzewnejSzkło hartowane jest materiałem delikatnym i kruchym, dlatego przy montażu trzeba się z nim obchodzić wyjątkowo ostrożnie. Przy tak specyficznym materiale, wyjątkowo ważny jest dobór odpowiednich mocowań, żeby stworzyć stabilną, mocną i bezpieczną konstrukcję. Na rynku do wyboru mamy okucia i uchwyty wykonane między innymi ze stali nierdzewnej, mosiądzu, stali czarnej i brązu. Zdecydowanie wysokojakościowe mocowania do szkła ze stali nierdzewnej najlepiej spełnią swoje zadanie. Wysokogatunkowa stal nierdzewna jest bardzo wytrzymała, wygląda estetycznie i do tego jest łatwa w czyszczeniu, zbiera się na niej dużo mniej osadu niż na innych rodzajach metalu. Polecam wybór mocowań ze stali nierdzewnej, każdemu, kto zdecyduje się na zbudowanie własnej szklanej kabiny prysznicowej. Ładnie wykończone mocowania dodadzą nie tylko unikalnego charakteru ale będą też pełnić funkcję prestiżowej dekoracji. Mocowania ze stali nierdzewnej będą też doskonałym dodatkiem do zewnętrznych konstrukcji, takich jak balustrady, barierki i daszki. Są więc wielofunkcyjne, można spokojnie kupić jeden rodzaj mocowań, do stosowania na zewnątrz i w środku i cieszyć się spójnością stylu dekoracji. Warto wspomnieć, że szklane daszki, to nowoczesne rozwiązanie, chroniące nasze drzwi wejściowe, a przede wszystkim, osoby oczekujące na ich otwarcie. Mocowanie takiego daszka musi gwarantować solidność konstrukcji. Mocowania dzielą się na różne podkategorie: ze względu na sposób montażu wyróżnia się mocowania szkło – szkło i szkło – ściana. Do wyboru są mocowania o kącie rozwarcia 90, 135 i 180 stopni. Ze względu na wykończenie dzielimy je na: polerowane, szlifowane i odlewy cynkowe.

Chcąc sprostać najnowszym trendom, należy zawsze upewnić się, że nasze konstrukcje ze szkła hartowanego są bezpieczne i solidne. Nikt nie chce ryzykować, że w trakcie kąpieli, jedna ze ścian prysznica ulegnie rozszczelnieniu lub martwić się, że szklany daszek spadnie naszym gościom na głowę. Tylko mocowania ze stali nierdzewnej zapewnią spokój ducha i spokojny sen w nocy, są najstabilniejszym sposobem montowania elementów ze szkła hartowanego.