Monitorowanie osiedli w Bydgoszczy

Monitorowanie osiedli w Bydgoszczy

Na terenie Bydgoszczy można zauważyć coraz to więcej różnego rodzaju kamer przemysłowych, które są montowane w coraz to większej liczbie miejsc w tym mieście. Dzięki temu mieszkańcy będą czuć się o wiele bezpieczniej, bo na razie montaż jest przeprowadzany  na osiedlach. Nowo powstałe osiedla mają już zawsze monitoring, a te starsze, które były jako pierwsze w Bydgoszczy jeszcze ich nie mają i właśnie miasto ma finanse na to, żeby również i na starszych osiedlach zamontować profesjonalny monitoring.

Bezpieczeństwo dzięki kamerom

monitoring osiedli - BydgoszczJak wynika z danych statystycznych policji na osiedlach, gdzie jest zamontowany monitoring liczba przestępstw spada o ponad połowę. Przez to kamery są montowane w coraz to większej liczbie miejsc na terenie Bydgoszczy, bo są niektóre bardzo słano oświetlone osiedla, gdzie o zmroku ludzie bali się chodzić. Teraz dzięki temu że monitoring osiedli – Bydgoszcz tak szybko i sprawnie się rozwija, miasto to będzie jako jedno z bezpieczniejszych w całym kraju. Wszystko to dzięki inwestycji w monitoring, który jest bardzo wysokiej jakości, bo dzięki niemu będzie można sobie spacerować wieczorami po osiedlach w ciepłe letnie dni, bez obawy o to, że ktoś nas zaczepi. Nad monitoringiem czuwa zawsze jedna osoba z ochrony i gdy coś podejrzanego czy też niebezpiecznego się dzieje w danym miejscu to szybko wysyła tam patrol ochroniarski, który sprawdza rzeczywisty stan zagrożenia. Pierwsze efekty prac z nowym monitoringiem już widać, bo zdecydowanie więcej dzieci z rodzicami bawią się do zmroku na lokalnych orlikach. Im na większej liczbie osiedli będzie taki monitoring, tym całe miasto będzie bezpieczniejsze, a jest to zawsze bardzo ważny element, dla osób, które chcą się przeprowadzić do innego miasta. Teraz Bydgoszcz staje się bardzo atrakcyjnym miastem i bardzo wiele młodych rodzin się tu osiedla, żeby moc rozpocząć nowy rozdział w swoim życiu, a chcą mieć oni pewność, że na ich osiedlu będzie takowy monitoring. W kilka miesięcy w Bydgoszczy już wszystkie osiedla mają mieć zamontowany monitoring, który działa również w nocy, bo kamery również rejestrują obraz w nocy.

Cieszy nas fakt, że mieszkańcy Bydgoszczy będą mieli do dyspozycji nowy monitoring miejski, co przełoży się bezpośrednio na ich komfort mieszkania w tym mieście. Rodzice będą również spokojni o swoje dzieci, które często bawią się na osiedlu do zmroku. Monitoring taki jest również darmową reklamą dla samego miasta, które teraz w oczach innych osób będzie dobrym miejsce do zamieszkania.