Musiałam kupić koperty do wysłania dokumentów

Musiałam kupić koperty do wysłania dokumentów

Jestem zwolenniczką załatwiania wszystkich spraw, szczególnie urzędowych w formie elektronicznej. Tak jest szybciej i sprawniej. Niestety nie wszystkie urzędy dopuszczają taką formę przekazywania sobie dokumentów. Ostatnio musiałam wypełnić dokumenty o jednego urzędu w formie papierowej i je wysłać na poczcie. Wypełnienie dokumentów nie było problemem, gorzej że nie miałam w domu ani jednej czystej koperty. Ostatnio bardzo rzadko coś, gdzieś wysyłałam i po prostu nie były mi potrzebne. Teraz musiałam jakąś kupić. 

Gdzie kupić odpowiednią kopertę?

koperta a4Poszłam najpierw do sklepu papierniczego. Poprosiłam o kopertę a4, ale niestety takiej akurat nie mieli. Uprzejma sprzedawczyni zaproponowała mi kopertę c5, ponieważ nie różni się ona dużo od tej o wymiarach a4. Niestety musiałam odmówić, ponieważ do koperty c5 musiałabym zgiąć dokumenty na pół, a nie chciałam, żeby dotarły do urzędu pogniecione. Wróciłam do domu i zaczęłam przeglądać internet. Okazało się, że ten papierniczy ma swój sklep internetowy, na którym można zakupić wszystkie jej wyroby takie jak kalendarze, długopisy czy właśnie koperty. Dodatkowo oferują dostawę do domu już na drugi dzień od zamówienia, jeżeli zamówienie złoży się przed godziną 19.00. Ponieważ dzisiaj i tak nie wysłałabym tych dokumentów postanowiłam zamówić kopertę u nich. Wybrałam zakładkę koperta a4 i dodałam od razu kilka sztuk do wirtualnego koszyka. Już na drugi dzień z rana otrzymałam przesyłkę. Koperta a4 ma wymiary 229 x 329 milimetrów. Jest idealna do wymiarów a4, ale można w niej również przesyłać dokumenty mniejszych rozmiarów. Koperta była zaklejana na specjalny klei, dzięki czemu miało się pewność, że nie można jej otworzyć bez naruszenia koperty. Miało to taką zaletę, że nikt niepowołany nie mógł otworzyć koperty bez jej naruszenia. W ten sposób ograniczało się możliwość, że ktoś niepowołany przeczyta naszą korespondencję. Jeszcze tego samego dnia zaadresowałam i zakleiłam kopertę. Poszłam na pocztę, aby ją wysłać. 

Dobrze, że zrobiłam odpowiedni zapas takich kopert, bo w najbliższym czasie przydały mi się jeszcze kilka razy. W takiej kopercie można wysłać nie tylko dokumenty, ale również różne dosyć płaskie przedmioty. Jedna z zakupionych kopert przydała mi się aby odesłać do reklamacji ramkę na zdjęcie, która okazała się uszkodzona w transporcie. Co ciekawe ostatnio zauważyłam, że w sprzedaży są również różnokolorowe koperty a4. Taką kopertę można wykorzystać nie tylko przy wysyłce, ale również jako formę zapakowania prezentu.