Mycie rąk specjalnym płynem

Mycie rąk specjalnym płynem

W szpitalach, gabinetach medycznych czy weterynaryjnych, oczekujemy pełnej profesjonalności. Nie tylko jeśli chodzi o wiedzę medyczną obsługujących nas czy naszych pupili ludzi, najnowszy sprzęt, którego używają, ale także o zachowanie zasad higieny. Zwłaszcza teraz są to najważniejsze i kluczowe zasady, których przestrzeganie wszyscy jako społeczeństwo stawiamy na pierwszym miejscu. Dlatego, jeśli chodzi o wszelkie środki dezynfekujące, oczekujemy, że wszelkie kryteria zostaną spełnione, a dostarczone środki jak najlepsze. 

Środki dezynfekujące w placówkach medycznych 

ecolab płyn do dezynfekcji rąkŚrodki dezynfekujące, które dostarczane są do placówek medycznych, muszą być inne, niż te standardowe. Po pierwsze, co zapewne oczywiste, muszą być po prostu mocniejsze. Usuwać więcej możliwych wirusów czy bakterii, działać też dłużej. Z drugiej strony, personel medyczny niemal co chwila musi być ich używać – kiedy podchodzi do nowego pacjenta, czy kiedy zmienia użytkowanie sprzętu z jednego do drugiego, a także równie często – kiedy po prostu wchodzi czy wychodzi z lub do nowego pomieszczenia. Dlatego środki takie jednocześnie muszą być mocne, ale wyważone w taki sposób, by nie sprawić, że personel medyczny będzie narzekał na bóle czy rany skóry. Dlatego ecolab płyn do dezynfekcji rąk, zawiera w sobie alkohole – żeby działać mocno i jak najskuteczniej, by nie straszne były ani personelowi medycznemu, ani tym bardziej pacjentom, żadne wirusy, bakterie czy inne zanieczyszczenia. Co ważne jednak, kiedy idzie o użytkowanie codziennie – a właściwie w ciągu dnia po prostu rutynowe i bardzo częste, dzięki odpowiedniej formule, alkohole te nie drażnią skóry dłoni, nie sprawiają, że na dłoniach pojawiają się czerwone plamy czy, co jeszcze gorsze, małe ranki, które z czasem mogą zmienić się w sporą ranę. Takie rzeczy nie mają prawa się dziać i producenci profesjonalnych płynów do dezynfekcji jak najbardziej zdają sobie z tego sprawę. Oczywiście, płyny takie muszą także nadawać się od razu do kilku czynności – nieważne, czy wchodzisz na salę operacyjną czy do gabinetu, zawsze działanie ma być tak samo dobre. 

Dzięki stworzeniu specjalnej serii środków dezynfekujących, które mają docelowo trafić do palcówek medycznych – szpitali, ale i prywatnych gabinetów lekarskich czy weterynaryjnych, czy innych miejsc, w których szczególna ostrożność i czystość są szczególnie istotne – można było stworzyć środki idealnie dopasowane do środowiska, w których będą używane i ich jakość dzięki temu jest o wiele wyższa, a same środki wydajniejsze.