Najlepsze na rynku rozdzielacze Argo-Hytos

Najlepsze na rynku rozdzielacze Argo-Hytos

Rozdzielacz hydrauliczny to niezbędny element każdej instalacji hydraulicznej. Są to tak naprawdę zawory, które zaprojektowano po to, by sterowały kierunkiem ruchu cieczy znajdującej się w układzie. Ważną funkcją tych urządzeń jest odciążanie pompy w trakcie przerw w pracy systemu. Jeżeli z jakiegoś powodu nastąpi nagły brak przepływu w układzie, to rozdzielacz chroni pompę przed przeciążeniem.

Jakie są zalety rozdzielaczy Argo-Hytos?

rozdzielacze Argo-HytosZ całą pewnością rozdzielacze Argo-Hytos pozwalaja na sterowanie położeniem pompy w układzie. Gdzie występują takie elementy? Najprostszy przykład- maszyny rolnicze oraz przemysłowe. W przypadku takich urządzeń, rolą rozdzielacza jest przekierowanie cieczy roboczej (zwykle oleju hydraulicznego) do określonego miejsca w układzie. Może to być choćby siłownik czy silnik hydrauliczny. Kolejnym krokiem jest wyprowadzenie cieczy do innego elementu układu – na przykład zbiornika. Gdzie zwykle umieszcza się rozdzielacze hydrauliczne? Są to elementy montowane pomiędzy elementem zasilającym, a odbiornikiem. Czyli – na przykład pomiędzy pompą i silnikiem. A połączenia są realizowane przy użyciu przewodów hydraulicznych oraz elementów złącznych. Jakie rodzaje rozdzielaczy można znaleźć na rynku? Istnieje kilka podstawowych podziałów. Jednym z najważniejszych jest ten oparty o rozwiązania konstrukcyjne. W tym wypadku, rozdzielacze można podzielić na: suwakowe, gniazdowe i iskrobezpieczne. Na czym polegają różnice pomiędzy tymi urządzeniami? W przypadku tego pierwszego typu rozdzielacza, całą pracę wykonuje suwak. Porusza się wewnątrz cylindra, a jego pozycja reguluje przepływ cieczy roboczej wewnątrz urządzenia. W takich urządzeniach, suwak może być sterowany elektrycznie lub mechanicznie. Jeżeli operator skieruje go w jedną stronę, to automatycznie blokuje przepływ w przeciwnym kierunku. Jak działają rozdzielacze gniazdowe? W tym przypadku, ruch cieczy przez całą trasę przepływu jest regulowany przez specjalną kulkę (zawór), połączony ze sprężynami. W zależności od decyzji operatora, kulka może całkowicie otworzyć lub zamknąć przepływ płynu. Jeżeli chodzi o rozdzielacze iskrobezpieczne to warto zauważyć, że są to urządzenia gotowe do stosowania w miejscach, w których panuje wysokie zagrożenie  wybuchem (na przykład kopalniach). Wewnątrz takiego rozdzielacza znajdują się tłoki, które wykonują ruch w momencie, gdy na cewce sterującej pojawi się napięcie.

Warto również wspomnieć o podziale rozdzielaczy ze względu na rodzaj konstrukcji.  W tym kontekście wyróżniamy rozdzielacze monoblokowe (z jednolitego bloku) oraz blokowe. Te pierwsze są w stanie wytrzymać znacznie większe poziomy ciśnień. Wyróżniamy rozdzielacze hydrauliczne jedno-, dwu- i rozdzielacze trzysekcyjne. . Podział rozdzielaczy opiera się także o różnice w sposobie sterowania. W tym kontekście, znajdziemy rozdzielacze ręczne oraz elektryczne.