Najnowocześniejsze drukarki ultrafioletowe

Najnowocześniejsze drukarki ultrafioletowe

Drukarki do tworzenia unikalnych gadżetów są używane w najróżniejszych formach od bardzo wielu lat. Najprostszymi takimi urządzeniami były drukarki natryskowe, nanoszące farbę bezpośrednio na powierzchnię. Taka technika nadruku nie była najdokładniejsza, i niejednokrotnie powodowała zlewanie się farby, zwłaszcza bardzo mokrej, mającej rzadką konsystencję. Natryskowe drukarki zostały więc niemal całkowicie zastąpione przez urządzenia wykorzystujące światło ultrafioletowe do natychmiastowego osuszania tuszu nałożonego na powierzchnię.

Zaawansowane drukarki do wykonywania nadruków na gadżetach

najlepsza drukarka uv do gadżetów cenaDrukarki ultrafioletowe pojawiły się w użyciu przeszło dziesięć lat temu, i obecnie są najbardziej rozpowszechnionymi urządzeniami, za pomocą których wykonuje się nadruki na kubkach reklamowych czy drobnych gadżetach. Działają one bardzo podobnie do drukarek natryskowych, nanosząc farbę czy tusz na powierzchnię za pomocą ekstruderów, aczkolwiek w przeciwieństwie do standardowych drukarek, używają one naświetlaczy generujących ultrafioletowe światło by natychmiastowo osuszać nałożony na powierzchni tusz. Taka technika pozwala na tworzenie znacznie precyzyjniejszych projektów, gdyż większość tuszy do drukarek trójwymiarowych zasycha niemal natychmiast po oświetleniu, i nie powoduje poruszania się i zlewania farby. Przez zakłady wykonujące nadruki na gadżetach wykorzystywana jest bodaj najlepsza drukarka UV do gadżetów Cena takiego urządzenia jest oczywiście wyższa niż koszt większości mniej zaawansowanych drukarek, choć drukarze uważają iż jest to opłacalna inwestycja. Owa drukarka jest nie tylko niezwykle precyzyjna, a w połączeniu z profesjonalnym tuszem do druku ultrafioletowego może służyć do tworzenia dowolnego projektu na każdej powierzchni, umożliwiającej nadruki trójwymiarowe, ale również znacznie bardziej zaawansowana. Oprogramowanie drukarki pozwala na wykorzystanie dowolnego rodzaju pliku graficznego, nie tylko dedykowanego ale również standardowego, do wykonania projektu.

Jest to ogromne ułatwienie dla drukarzy, gdyż większość drukarek starego typu wymagała jednego konkretnego formatu pliku, który był wyłącznie rozpoznawalny przez oprogramowanie sterujące. Nowoczesne drukarki obsługują niemal wszystkie używane formaty plików i mogą bez trudu poprawiać samodzielnie wszystkie błędy i niedoskonałości w taki sposób, by efekt nadruku był jak najbardziej zbliżony do oryginału. Drukarki te są również o wiele trwalsze, gdyż ich podzespoły nie są tak podatne na zużycie jak części mniej zaawansowanych modeli.