Najpopularniejsze maseczki antysmogowe

Najpopularniejsze maseczki antysmogowe

 

Kiedy pod koniec zeszłego roku na ulicach miasta zobaczyłem kolegę z akademika, którym był student z Chin przebywający w Polsce w ramach programu Erasmus, w maseczce uznałem, że jest to typowe zachowanie dla mieszkańca Azji, co wynika z jakichś uwarunkowań kulturowych. Dziś podobne zdziwienie wywołuje u mnie osoba, która nie nosi maseczki na ulicy, a fakt noszenia maseczek przez mieszkańców Azji uznaję obecnie za całkowicie zrozumiałe działanie profilaktyczne, a nie za fanaberię.

Polecana maska antysmogowa

polecane maski antysmogoweKiedy pandemia koronawirusa dotarła do Polski i wprowadzono u nas obowiązek zakrywania nosa i ust mało kto wiedział, jaki rodzaj maseczki jest najlepszy. Wiele osób dokonywał zakupów na oślep wybierając maseczki, w których ciężko się oddychało i które prawdę mówiąc nie zapewniał im żadnej ochrony. Najlepiej sprawdzały się jednak polecane maski antysmogowe, które pomagali nam wybierać koledzy z krajów azjatyckich. Wprawdzie maski antysmogowe nie zapewniają takiego poziomu ochrony, jak maseczki z filtrami ffp2 i ffp3, które niwelują odpowiednio 94 procent i 99,99 procent zanieczyszczeń unoszących się w powietrzu, ale i tak zapewniają nieporównywalnie lepszą ochronę w porównaniu do zwykłych maseczek materiałowych, czy popularnych ostatnio przyłbic. Maski antysmogowe posiadają powiem filtry, które ograniczają liczbę bakterii, wirusów, grzybów i innych cząsteczek znajdujących się w powietrzu, które mogą nam zaszkodzić. Warunkiem skuteczności każdej maski z filtrem jest regularna wymiana filtrów zgodnie ze wskazaniami producenta. Przewaga masek antysmogowych w porównaniu do innych maseczek z certyfikowanymi filtrami polega przede wszystkim na ich wyglądzie, który w tym przypadku jest zdecydowanie bardziej atrakcyjny. Producenci nauczeniu doświadczeniami rynku azjatyckiego oferują modele czarne, różowe, niebieskie, czerwone oraz ozdobione różnego rodzaju wzorami i kształtami. Oferta jest prawie tak rozbudowana, co w przypadku maseczek materiałowych jednak w tym przypadku dotyczy produktu, który faktycznie zapewnia nam też ochronę.

Zapotrzebowanie na maski antysmogowe jeszcze przed wybuchem pandemii koronawirusa rosło z roku na rok, jedna głównie w krajach azjatyckich. Teraz, po tylu miesiącach przyzwyczajenia ludzi z pozostałych krańców świata do noszenia maseczek można się spodziewać, że tempo produkcji tego typu produktów jeszcze wzrośnie i to przynajmniej o kilkadziesiąt procent rocznie. Z pewnością w ofercie pojawią się atrakcyjne wizualnie modele przy ograniczeniu ceny detalicznej za maseczkę, na czym najbardziej skorzystamy my – konsumenci.