Najprostsze metody na usunięci kolki

Najprostsze metody na usunięci kolki

 

Najlepsze rozwiązania w przypadku kolki malucha to te, które nie wymagają od nas podawania leków malcowi. Leki powinni być dla nas ostatecznością, gdyż kolki dziecięce mogą pojawiać się dosyć często. W tej sytuacji bardzo często pomagają typowe metody domowe, które opierają się na zapewnieniu dziecku spokoju, ciszy, a także ciepła. To też czas, w którym rodzic z dzieckiem może spędzić więcej czasu. Takie chwile są męczące, ale przy tym bardzo niepowtarzalne. Warto korzystać z każdej chwili spędzonej z naszym dzieckiem, a szczególnie, gdy coś je boli.

Najprostsze rozwiązania na problem kolki dziecięcej

co jest dobre na przewlekłe kolki dla niemowlątJeżeli zauważymy niepokojące objawy świadczące o kolce takie jak nagły napad płaczu, prężenie ciała, a w szczególności twardy brzuszek to powinniśmy od razu przystąpić do działania. Warto wspomnieć co jest dobre na przewlekłe kolki dla niemowląt, ponieważ niekiedy zapominamy, iż metody te są banalnie proste. Trzeba zacząć od tego, iż musimy zabrać dziecko do pokoju wyciszonego. Najlepiej, aby chwilę wcześniej został szybko przewietrzony. Usuńmy również wszelkie zabawki dźwiękowe oraz świetlne, które mogą dodatkowo wystraszyć malucha. Płacz powoduje jeszcze więcej bolesnych skurczy. Można dać dziecku pluszaka, jednak nie to jest najważniejsze. Warto nosić w tym czasie dziecko na rękach, niektórzy polecają chusty. W wielu wypadkach dobrym pomysłem będzie też kąpiel. Ciepło rozkurcza, dlatego mycie może pomóc dziecku. Gdy jednak nie mamy obecnie warunków do kąpieli zawsze możemy zrobić ciepły kompres albo przygotować termofor. Ciekawym rozwiązaniem jest też ułożenie noworodka na plecach na łóżku. Podkurczmy w tym czasie jego nóżki do góry, gdyż może to pomóc. Czasami warto rozmasować brzuch maluszka. Pamiętajmy jednak, iż powinniśmy robić to zgodnie z ruchem wskazówek zegara i maksymalnie kilka minut. Niektórzy wykonują też masaż pleców. Aby dodatkowo rozgrzać dziecko można podać mu ciepły napar z kopru włoskiego mającego właściwości przeciw kolkom, a przy tym rozgrzeje od środka.

Gdy naszemu dziecku dokuczają kolki musimy być przede wszystkim cierpliwi oraz spokojni. Nasze nerwy będą źle wpływać na samopoczucie dziecka, ponieważ noworodki doskonale odbierają emocje. Następnym krokiem będzie zadbanie o ciepło i komfort dziecka. Cisza w pomieszczeniu będą bardzo ważne. Nie zapomnijmy też o ogrzaniu brzuszka dziecka. Dopiero gdy przez dłuższy czas nic nie będzie pomagać podajmy lek z apteki. Czasami jednak może okazać się, iż będziemy musieli zabrać niemowlę do lekarza.