Najważniejsze rodzaje mebli stomatologicznych

Najważniejsze rodzaje mebli stomatologicznych

Uprawianie zawodu stomatologa, tak jak każdego innego zawodu medycznego, musi być poparte odpowiednim wyposażeniem gabinetu. Oprócz niezbędnych typów sprzętu stomatologicznego, w gabinetach są umieszczane specjalistyczne meble, które są używane w różnych sytuacjach. Bez dobrej jakości mebli stomatologicznych, niemożliwe stałoby się wykonywanie wielu zabiegów stomatologicznych. Dobrej klasy meble stomatologiczne gwarantują niezwykle płynną pracę każdego specjalisty z zakresu stomatologii.

Wiele rodzajów mebli dla stomatologii

meble stomatologiczneDo najważniejszych typów mebli używanych przez stomatologów należą przede wszystkim wszelkiego rodzaju asystory. To dzięki nim możliwe jest wykonywanie wielu rodzajów zabiegów. Asystory to meble dla stomatologa o małych gabarytach, najczęściej wyposażone w kółka. To ułatwia swobodne przemieszczanie mebla po powierzchni podłogi gabinetu stomatologicznego. Wysokiej jakości meble stomatologiczne to także biurka, które są wyposażone w specjalne szuflady. Wiele biurek tego typu jest także wyprodukowanych dzięki specjalnym profilom aluminiowym, które są niezwykle mocne, a także pasują do wystroju każdego gabinetu stomatologa. Gabinet stomatologa nie mógłby funkcjonować, gdyby nie obecność wszelkiego rodzaju szaf kartotecznych, które stanowią serce dokumentacji każdego gabinetu. Dzięki specjalnym, metalowym szufladom, oraz przegrodom, szafy tego typu mogą być stosowane w każdym gabinecie. W zależności od tego, jak duży jest gabinet stomatologiczny, jego właściciel może zdecydować o umieszczeniu w nim szafy kartotecznej o różnej wielkości. Dzięki temu, że szafy mogą być projektowane w zgodzie z całymi kompletami mebli, wiele z nich posiada charakterystyczne malowanie, które jest identyczne, jak w przypadku innych mebli, umieszczonych w gabinecie. Wszelkiego typu meble umieszczane w gabinetach stomatologicznych muszą posiadać specjalne atesty, dzięki którym mamy pewność, że użyto do ich konstruowania materiałów, które są dopuszczone do użytkowania w gabinetach medycznych. Są to specjalne atesty higieniczne, które muszą być przestrzegane w każdym momencie.

Wiele typów mebli dla stomatologów może być także kupowanych na zamówienie. Duża część profesjonalnych mebli dla gabinetów tego typu jest projektowana tak, aby w jak najlepszy sposób wykorzystać przestrzeń, jaka znajduje się w danym gabinecie. Duża część tego rodzaju mebli jest także projektowana w systemach modułowych, które umożliwiają dowolne dokładanie lub odejmowanie mebli, jeżeli tylko zajdzie taka potrzeba.