Najważniejsze zalety konopi leczniczych

Najważniejsze zalety konopi leczniczych

Konopie indyjskie to niesamowite rośliny. Wbrew powszechnej opinii mają one również wiele swoistych zalet. Mowa oczywiście o konopiach leczniczych. Konopie indyjskie, które nie zawierają substancji psychoaktywnych posiadają bardzo wiele wartościowych witamin oraz substancji odżywczych. Bardzo często możemy spotkać się z popularnym olejem z konopi oraz wielu innych produktów spożywczych, gdzie konopie znajdują swoje zastosowanie. Równie popularne są nasiona konopi.

Zakup nasion Blue Cheese

nasiona blue cheeseW Polsce mamy możliwość uprawiania konopi leczniczych. Wiąże się to z koniecznością dopełnienia pewnych formalności prawnych. Jedną z tych formalności jest uzyskanie odpowiedniego zezwolenia. W naszym kraju uprawa konopi indyjskiej nie jest jeszcze tak popularna ja u naszych sąsiadów. Przykładowo w Czechach konopie indyjskie powszechnie używa się w przemyśle spożywczym. Nikogo w Czechach nie dziwi widok konopi w czekoladzie, piwie a nawet w postaci maści. Jednak również i w Polsce coraz więcej osób docenia pozytywne właściwości lecznicze tej rośliny. By posadzić własne konopie możemy kupić nasiona blue cheese. Jest to jedna z najbardziej popularnych odmian do samodzielnego posadzenia. Rośliny te muszą mieć zapewnione odpowiednie warunki. Jeśli mamy wątpliwości co do kwestii ich uprawy oraz legalności powinniśmy skontaktować się z kompetentnym sprzedawcą lub dowiedzieć się na ten temat w odpowiedniej instytucji państwowej. Jednak bez problemów znajdziemy możliwość kupna takich nasion na stronach internetowych oraz popularnych portalach aukcyjnych. Sprzedawcy oferują tam sprzedać zarówno nasion jak i suszu, który nie posiada substancji psychoaktywnych. Taki susz nie będzie na nas oddziaływał w sposób niebezpieczny. Jeśli zatem interesuje nas ta popularna roślina, to warto rozważyć zgłębienie tematu na własną rękę. Oczywiście zawsze powinniśmy przestrzegać prawa, które również jest bardzo różne w zależności od konkretnego kraju. Wracając jednak do zalet tej rośliny. To konopie przemysłowe są również stosowane w przemyśle kosmetycznym.

W Polsce w ostatnim czasie widać gwałtowny trend na kosmetyki wytwarzane z konopi przemysłowej. To właśnie tam często możemy spotkać tą roślinę, która ceniona jest za swoje właściwości. To kolejny powód by zainteresować się tematyką uprawy tych roślin. Być może z czasem Polski przemysł jeszcze bardziej doceni tą roślinę, i będzie ona mocniej stosowana na szeroką skalę. Już dziś jest stosowana do produkcji kosmetyków lub przemyśle produkującym żywność