Nietypowe masła orzechowe

Nietypowe masła orzechowe

Moda na zdrowy styl odżywiania stała się w pewnym sensie naszą codziennością. Przejawia się ona nie tylko w odpowiednim podejściu do tematów spożywania posiłków, ale ma duże znaczenie przy sposobie ich przygotowywania. Poza umiejętnościami kulinarnymi bardzo ważną rzeczą jest dobieranie odpowiednich produktów, które będą w stanie odpowiednio uzupełnić naszą dietę we wszelkiego rodzaju składniki odżywcze. Warto jest zatem za każdym razem dokładnie sprawdzać zawartość danego produktu.

Wybór dobrego masła orzechowego

masła orzechowe z orzechów laskowychBez wątpienia bardzo istotną rzeczą jest skorzystanie z dobrze wyposażonych sklepów. Nie mniej jednak obecnie każdy supermarket posiada dział, w którym znajdziemy produkty ekologiczne, czy też produkowane z najwyższej jakości składników. Przykładem takiego produktu może być masło orzechowe. Masło orzechowe jest produktem, w którego składzie powinny znajdować się tylko orzechy. Dodawanie tłuszczu, cukru, czy konserwantów jest tutaj zbędne. Produkt ten zawiera w sobie naturalny tłuszcz, który zawarty jest w orzechach. Z tego też powodu warto jest sprawdzić etykietę produktu. Co ciekawe oryginalnie masło orzechowe produkowane jest z orzechów arachidowych. Nie mniej jednak obecnie możemy spotkać takie produkty, które wytwarzane są z innego typu orzechów. Na rynku znajdziemy masła orzechowe z orzechów laskowych. Różnią się one zdecydowanie w smaku od masła orzechowego z orzechów arachidowych. Warto także dodać, że zawierają one nieco mniejsza ilość tłuszczu, niż tradycyjne masło orzechowe. Wynika to przede wszystkim z właściwości orzechów, które użyte są do jego wyprodukowania. Orzechy laskowe w stu gramach posiadają około dwadzieścia procent tłuszczu mniej. Z tego też powodu masło orzechowe otrzymane z nich jest mniej kaloryczne. W związku z tym jest to ciekawa alternatywa dla osób, które nie chcą rezygnować z ulubionego przysmaku, a pragną jednak jeść mniej kaloryczne posiłki. Idealnym rozwiązaniem jest między innymi tego typu produkt, który zawiera dość dobre wartości odżywcze.

Cena niedużego słoika masła orzechowego, które produkowane jest w całości z orzechów laskowych jest nieco wyższa, niż cena masła orzechowego wytwarzanego z orzechów arachidowych. Wszystko tak naprawdę związane jest z faktem, że zdecydowanie droższym produktem są orzechy laskowe. W związku z tym cena słoika masła orzechowego wytwarzanego z tego produktu wynosić może około siedemnastu złotych. Dla porównania cena słoika masła orzechowego, które produkowane jest z orzechów arachidowych wynosi około jedenastu złotych.