Nowoczesna klawiatura dla gracza

Nowoczesna klawiatura dla gracza

Niemal wszyscy koledzy z drużyny zaczynali przygodę z gamingiem na podstawowych klawiaturach mechanicznych, więc wielu z nich nie znało zalet profesjonalnego urządzenia gamingowego. Oczywiście, niektóre klawiatury były nieco bardziej estetycznie wykończone i wyposażone w podstawowe dodatki, takie jak oświetlenie, aczkolwiek nie były to pełnoprawne urządzenia dla graczy, a jedynie stylizowane klawiatury, nie posiadające żadnych funkcji urządzeń profesjonalnych. Niemal wszyscy byli ogromnie zdziwieni funkcjonalnością pierwszej klawiatury gamingowej, jaką przyszło im używać.

Zaawansowana klawiatura dla profesjonalnych graczy

profesjonalna klawiatura mechaniczna podświetlanaWielu młodych graczy ciągle uważa iż klawiaturą gamingową jest urządzenie które wizualnie odróżnia się od podstawowych modeli, będąc często wykończonym w bardzo jaskrawe kolory. Jest to dość duży błąd, gdyż profesjonalne klawiatury dla graczy, wykorzystywane podczas wielu międzynarodowych turniejów i używane przez weteranów na całym świecie, posiadając ogromną ilość funkcji i zalet, których trudno szukać w modelach podstawowych. Każda profesjonalna klawiatura mechaniczna podświetlana, jak sama nazwa może wskazywać, posiada podświetlenie klawiszy, które obecnie jest jednym z najbardziej niezbędnych dodatków, jakie można spotkać w klawiaturach. Profesjonalne klawiatury, w odróżnieniu od podstawowych modeli, posiadają jednak możliwość regulacji natężenia oświetlenia, i często zmianę jego koloru tak, by podświetlenie zapewniało lepszą kontrolę nad komputerem, ale jednocześnie nie rozpraszało i nie drażniło oczu. Grupowanie klawiszy jest kolejnym elementem często widzianym w profesjonalnych urządzeniach, gdzie grupy klawiszy służące do sterowania w grze, a nie będące klawiszami kursora, są oddzielone od reszty klawiatury, zmniejszając ryzyko przypadkowego naciśnięcia niewłaściwego klawisza podczas najbardziej intensywnych rozgrywek. Są one jednocześnie o wiele wygodniejsze niż podstawowe urządzenia, gdyż taki podział wymaga często zwiększenia szerokości urządzenia.

Profesjonalne klawiatury są również bardzo ergonomiczne i wygodne, często posiadając zakrzywioną powierzchnię, umożliwiającą bardziej naturalny układ dłoni na klawiszach i zmniejszając zmęczenie, spowodowane długotrwałym używaniem klawiatury. Oprócz tego, na owych klawiaturach często można spotkać podkładki pod dłonie, wykonane z tworzywa sztucznego, na których gracz może wygodnie oprzeć dłonie, jeszcze bardziej zwiększając komfort korzystania z klawiatury przez bardzo długi czas.