Nowoczesne i stylowe cegły na ścianę

Nowoczesne i stylowe cegły na ścianę

Każdy z nas chce mieć stylowo i nowocześnie urządzone mieszkanie przede wszystkim praktyczne i funkcjonalny oraz z najlepszymi rozwiązaniami technologicznymi. Ponadto idąc z duchem czasu powinniśmy cały mieszkanie urządzić stylu skandynawskim, surowym. Obecnie bardzo popularne są wszelkie go rodzaju minimalistyczne dodatki, szarości oraz biel. W nowocześnie urządzonech klinikach dentystycznych, gabinetach spa, salonach odnowy biologicznej i tym podobnych rzeczy na ścianach znajdziemy prze piękne płytki imitujące cegłę.

Ściana z cegieł w mieszkaniu

ozdobne płytki ze starej cegłyW ostatnim czasie ozdobne płytki ze starej cegły cieszą się ogromną popularnością. Taką cegłę możemy przykleić sobie na ścianie we własnym domu lub mieszkaniu. Pasuje ona zarówno do salonów, kuchni, sypialni oraz przedpokoju. Najbardziej popularna jest płytka w kolorze naturalnej cegły czyli czerwonym lub pomarańczowym. Oczywiście we wszystkich sklepach z artykułami remontowe mi znajdziemy także płytki w innych kolorach. Cena za metr kwadratowy to koszt około 100 do 200 zł. Klei się je w klasyczny sposób. Czyli naklej specjalne, do Płytek, który możemy kupić również w sklepie budowlanym. Jeśli nie jesteśmy pewni, że sami idealnie położymy taką cegłę możemy poprosić o pomoc fachowca lub firmę remontową. Cena za położenie takiej płytki przez firmę remontową to koszt około 40 zł za metr kwadratowy. Jednak wtedy mamy pewność że będzie ta ściana wyglądać idealnie. Bardzo często do ściany z cegieł dobierane są pozostałe ściany w jednokolorowej barwie. Do takich płytek z cegieł oczywiście potrzebna jest fuga. Tutaj jak najbardziej do każdego koloru można zastosować klasyczną fugę w kolorze szarym. Pozostałe ściany najlepiej wyglądają w kolorze szarym, białym lub czerwonym. Płytki, które imitują cegłę można za pomocą specjalnej maszynki przeciąć. Dlatego jeśli mamy nierówne ściany bądź kilka głębiej w ścianę np. na telewizor to płytki można dociąć tak jak potrzebujemy. 

Zdecydowanie w ostatnim czasie motywem przewodnim w każdej nowoczesnej aranżacji mieszkania jest cegła. Pasuje ona do wszystkich nowoczesnych wnętrz. Dlatego bardzo często można ją spotkać w ekskluzywnych gabinetach oraz obiektach użyteczności publicznej. Ponadto osoby, które właśnie remontuje swoje mieszkanie bardzo często zastanawiają się na położeniem właśnie takich Płytek w swoim salonie czy przedpokoju. Na szczęście wszystkie cegły nie muszą wyglądać idealnie. Dlatego warto spróbować samemu skomponować sobie taką piękną i nowoczesną aranżacje z cegieł.