Nowoczesne ozdobne bramy do sklepów

Nowoczesne ozdobne bramy do sklepów

Rolowane bramy były przede wszystkim ułatwieniem na wszelkich obiektach, na których były montowane, choć zazwyczaj większą wagę przykładano do ich funkcjonalności niż wyglądu. Najczęściej służyły one bowiem jako zewnętrzne bramy magazynowe lub dostępowe, i nie były częścią wystroju wnętrza. Na obiektach handlowych coraz częściej jednak zwracano uwagę na atrakcyjny wygląd wnętrza, który nieszczególnie dobrze współgrał ze stalowymi bramami, które najczęściej tam były używane.

Bramy magazynowe z tworzyw sztucznych

estetyczne bramy rolowane - producentOd kilku lat, w dużych sklepach i galeriach handlowych zastępowano starego typu bramy rolowane modelami nowszymi, wykonanymi z tworzywa sztucznego, znacznie lepiej dopasowanymi do wyglądu sklepu w którym były zainstalowane. Mogły to być zarówno bardzo proste bramy, składające się z segmentów w kolorze identycznym do tego w jaki pomalowane były ściany lub umeblowanie, lub bardziej ozdobne przejścia, posiadające również lustrzane czy przeźroczyste powierzchnie. Wyglądały one o wiele lepiej niż surowe, przemysłowe bramy ze stali, choć były równie wygodne i funkcjonalne, ułatwiając szybki dostęp do przestrzeni magazynowej. Zdarzało się również iż sklep samodzielnie projektował estetyczne bramy rolowane – producent zazwyczaj oferował taką możliwość i wykonywał zlecenie wedle projektu, o ile był on możliwy do wykonania na powierzchni bramy. Czasem bramy były więc bardzo ozdobnymi elementami wnętrza, zwłaszcza w sklepach z odzieżą wyjściową czy wieczorową, choć oczywiście koszt wykonania takiego zamówienia był zależny od rozbudowania samego projektu oraz ilości detali. Oprócz wyglądu liczyła się również funkcjonalność, a na tym polu ozdobne bramy rolowane nie odstawały od swoich bardziej tradycyjnych odpowiedników. Niemal wszystkie modele mogły być sterowane zdalnie za pomocą pilota, a prędkość podnoszenia i opuszczania rolet mogła być ustawiana wedle potrzeb. Niemal wszystkie bramy były ustawione w taki sposób, by samoczynnie opuszczać rolety po ich podniesieniu po kilkunastu sekundach, ograniczając dostęp do przestrzeni magazynowej osobom niepowołanym.

Ustawienie innego trybu działania lub nawet całkowite zablokowanie rolet w jednej pozycji nie było jednak problemem, zarówno z użyciem panelu umieszczonego przy samej rolecie, jak również i pilota sterującego. Z racji iż coraz więcej sklepów szukało właśnie ozdobnych bram, można było je spotkać w ofertach zarówno największych producentów, jak i tych mniej znanych, a wybór zazwyczaj był na tyle duży, iż znalezienie odpowiedniej bramy nie było trudne.