Nowoczesne sufity napinane

Nowoczesne sufity napinane

Remontując i wykańczając poszczególne pomieszczenia w naszym domu najmniej uwagi poświęcamy sufitowi. Jest on traktowany raczej po macoszemu, zupełnie niesłusznie, ponieważ odpowiednio zaaranżowany może stać się niebanalną ozdobą całego mieszkania. O ile pomysłów na wykończenie ścian jest bez liku, to na sufity już nie bardzo. Można jednak pokusić się o coś więcej, niż o niczym nie wyróżniającą się białą powierzchnię.

Sufit napinany – niebanalne wykończenie mieszkania

napinane sufityJak wykończyć sufit, aby był ozdobą wnętrza? Czy jedyną formą dekoracji sufitu jest wiszący na nim żyrandol? Oczywiście, że nie. Niezwykle popularny trend sufitów podwieszanych przeszedł na nowy poziom i obecnie coraz większym zainteresowaniem cieszą się napinane sufity. Co to właściwie jest sufit napinany? Jest to rodzaj sufitu podwieszanego, ale bez wykorzystania tradycyjnych płyt kartonowo-gipsowych. Do tej metody wykończenia sufitu używana jest wytrzymała folia PCW, którą wpina się w przygotowane wcześniej aluminiowe profile. Zaletami takiej folii jest przede wszystkim łatwość montażu. Cała praca montażowa zajmie nie więcej niż kilka godzin i przy pewnych umiejętnościach można ją wykonać samodzielnie. Do zakładania tego rodzaju sufitu nie trzeba opróżniać pomieszczenia z mebli i żadnych innych przedmiotów, ponieważ jest to praca czysta, bez pyłu, bez cięcia płyt i kurzenia. Folię rozwiesza się najpierw na zaczepach w narożnikach pomieszczenia, następnie podgrzewa się ją za pomocą nagrzewnicy powietrza. W tym momencie folia zwiększa swoją powierzchnię i z łatwością można wpiąć ją w przykręcone do ścian profile. Na koniec na granicy folii i ściany wpina się specjalne narożniki maskujące. Napinane sufity mają szereg zalet i mogą być prawdziwą ozdobą mieszkania. Folia bowiem może mieć każdy wybrany przez nas kolor, może także posiadać zadrukowaną grafikę, nawet indywidualnie wybraną przez inwestora. Czyszczenie sufitu jest bardzo łatwe, ponieważ można go odkurzać, a nawet myć na mokro. Sama folia odporna jest na wilgoć, dlatego nadaje się nawet do łazienek.

Dodatkową zaletą tego rozwiązania jest fakt, że folia jest bardzo lekka, a zatem nie obciąża stropu. Można także w każdej chwili zdemontować sufit, który nada się oczywiście do ponownego montażu. Zatem w przypadku jakiejkolwiek awarii instalacji znajdującej się pod folią, można ją zdjąć, awarię usunąć, a sufit zamontować ponownie. Wszystko to bez inwazyjnych prac remontowych, bez wynoszenia mebli, bez piłowania, cięcia i wiercenia, w czystym i bezpyłowym środowisku.