O komorze hiperbarycznej słów kilka

O komorze hiperbarycznej słów kilka

W ostatnim czasie znacznie wzrosło zainteresowanie społeczeństwa kwestiami zdrowotnymi. Zaczęliśmy prowadzić zdrowy styl życia, więcej uwagi poświęcamy naszej diecie, wprowadziliśmy aktywność fizyczną, ograniczamy używki. To tylko kilka przykładów z wielu rzeczy, które zaczęliśmy robić dla naszego zdrowia. Coraz większa staje się jednak wraz z tym świadomość społeczeństwa dotycząca medycyny. Ludzie chętniej zagłębiają się w mechanizm leczenia poszczególnymi metodami i chcą je bliżej poznać.

Profesjonalny zabieg w komorze hiperbarycznej

profesjonalna komora hiperbaryczna w warszawieJednym z zabiegów, który w ostatnim czasie pojawił się na językach wielu osób jest tlenoterapia w komorze hiperbarycznej. Jest to komora, w której tlen znajduje się pod ciśnieniem trzech atmosfer, a więc zdecydowanie większym, niż w powietrzu. Dzięki temu więcej tlenu trafia do naszych płuc, a tym samym do naszego krążenia, co jest efektywniejsze, niż w przypadku standardowego oddychania. Profesjonalna komora hiperbaryczna w Warszawie cieszy się w ostatnich miesiącach ogromnym powodzeniem. Myślę, że duże znacznie ma tutaj fakt, że świat zmaga się z pandemią, w wyniku której dla wielu osób dodatkowa dawka tlenu jest wybawieniem. Nie jest to jednak jedyne schorzenie, w którym możemy zastosować tlenoterapię. Zalecana jest ona w nadciśnieniu, miażdżycy, anemii, a także cukrzycy. Doskonale sprawdza się również w przypadku martwicy tkanek, czy też leczeniu ran, które trudno się goją. Dzieje się tak, ponieważ zwiększona podaż tlenu do naszego organizmu stymuluje odnowę komórek i ich namnażanie, co znacznie przyspiesza proces gojenia. Duże korzyści z zabiegów w komorze hiperbarycznej odczuwają także osoby otyłe, czy też zmagające się z migrenami. Już po kilku zabiegach z pewnością poczujemy ogromną ulgę. Warto wiedzieć, że ośrodek w Warszawie ma podpisaną umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia, dzięki czemu dla znacznej części pacjentów korzystanie z komory hiperbarycznej może być refundowane. Jeśli nie należymy do tej grupy to również nie musimy się martwić, gdyż zabiegi wcale nie są tak kosztowne, jak mogłoby się nam wydawać.

Sam zabieg trwa od trzydziestu do sześćdziesięciu minut. Dokładne jednak parametry ustala lekarz w oparciu o wywiad przeprowadzony z pacjentem. Wszelkie przeciwwskazania oraz środki ostrożności są więc dokładnie przedstawiane pacjentowi. Warto również zwrócić uwagę na to, że podczas zabiegu otrzymujemy maseczkę, dzięki której efektywniejsze jest dostarczanie tlenu do naszych płuc, a tym samym do naszego organizmu. Warto jest więc pomyśleć o skorzystaniu z takiej formy leczenia.