O wycieczkach szkolnych w Kielcach

O wycieczkach szkolnych w Kielcach

Każdy uczeń był chyba kiedyś na wycieczce szkolnej. Brak zajęć, większe rozluźnienie niż w szkole, czasem nawet ciekawa tematyka. Wycieczki takie mają różny charakter. Wyjazd integracyjny, film w kinie, muzeum. Jednym słowem – sztampa. Dobra wycieczka powinna być ciekawa dla ucznia, ale też nie powinna zmordować opiekunów. Warto też, by była dodatkiem do lekcji, by miała wartość naukową i dydaktyczną. Ciekawym pomysłem mogłaby być wycieczka związana z regionem w którym znajduje się szkoła.

Gdzie w Kielcach warto wybrać się na wycieczkę szkolną?

wycieczki szkolne w KielcachCo ciekawego można zobaczyć w Kielcach? Kielce to miasto wojewódzkie, będące stolicą województwa świętokrzyskiego. Jest to swoiste centrum regionu. Na pewno znajduje się tu wiele wartych zobaczenia miejsc, zarówno dla przyjezdnych jak i tuziemców. Zorganizowane wycieczki szkolne w Kielcach organizuje wiele biur podróży. Z tej opcji korzystają raczej szkoły spoza Kielc. Miejscowi zadowalają się własnym planowaniem. Mają z czego wybierać. Mogą się wybrać na stadion miejscowego klubu piłkarskiego Korona Kielce w celu zwiedzania lub/i kibicowania. Nietuzinkową koncepcją na wycieczkę byłoby udanie się do urzędów administracji publicznej i samorządowej. Z racji tego, że w stolicy świętokrzyskiego znajduje się całkiem sporo tych urzędów, zapewne któryś z nich zgodziłby się na krótkie oprowadzenie po budynku oraz działaniu administracji. Warto byłoby przy okazji zorganizować spotkanie z wojewodą, sędzią lub marszałkiem województwa. Uczniowie przeżyliby ciekawe doświadczenie, o którym mogliby długo opowiadać. Źródłem bogactwa Kielc są surowce oraz przemysł. Młodzi mieszkańcy tego miasta powinni być tego świadomi, zatem logicznym byłoby zorganizowanie oprowadzenia po jednym z licznych zakładów przemysłu kieleckiego. Dla młodzieży spoza województwa świętokrzyskiego, Kielce będą zapewne jeno przystankiem w podróży do Gór Świętokrzyskich lub dalszych zakątków Polski bądź województwa. Warto jednak przybyć w czasie jednego z licznych festiwali lub wydarzeń organizowanych przez centa kultury.

Podsumowując, w Kielcach jest sporo do zwiedzania zarówno dla miejscowych, jak i dla przybyszy z daleka. Oprócz wspomnianych w powyższym tekście propozycji dochodzą jeszcze zabytki, wśród których dominują budynki sakralne. Kielce jednak były jednym z najmocniej zniszczonych miast podczas pierwszej wojny światowej. Gdyby nie to, miasto to byłoby jeszcze ciekawsze. Uczniowie kieleccy naprawdę nie mogą się nudzić w tym mieście. Oby tylko ich opiekunowie z nimi wytrzymali.