Odbiór śmieci od firmy

Odbiór śmieci od firmy

 

Nasza firma z racji branży wytwarza duże ilości śmieci. Przy produkcji nie ma możliwości, żeby nie było żadnych odpadów, nawet jak się staramy by je zminimalizować. Dlatego też potrzebna nam była firma, która zajmuje się odbiorem śmieci i robi to w sposób ekologiczny oraz szybki. Zwykłe kosze na śmieci nam nie wystarczały, nawet te bardzo duże. Mamy własne pojemniki, jak również worki typu big bag.

Odbiór śmieci z przedsiębiorstwa

szybki odbiór śmieci - KrakówJakie mieliśmy wymagania co do firmy odbierającej odpady? Na pewno musi oferować szybki odbiór śmieci – Kraków. Nie mamy czasu by ktoś co chwila wypatrywał śmieciarzy by im otworzyć bramę wjazdową do firmy. Nie chcemy też by blokowali przejazd dostawcom i klientom. Zatem odbiór musi się odbywać błyskawicznie i dokładnie, by żaden śmieć nie został w koszu, ani by nie walały się one po terenie zakładu. Poza tym odbiór musi się odbywać przynajmniej dwa razy w tygodniu. Mniej więcej tyle potrzeba by nasze śmietniki się zapełniły. Trzecia kwestia to ekologia. Zależało nam na tym, by firma odbierajaca śmieci zajmowała się też segregacją. Oczywiście my także mamy kosze do segregacji, między innymi na plastiki, metale oraz makulaturę. Dlatego też chcemy żeby odpady były ponownie wykorzystywane, przetwarzane, by trafiały do recyklingu, a nie na wysypisko śmieci. Firma śmieciarska powinna mieć kontrakt z jakimiś firmami przetwórczymi, że zebrane przez nich odpady trafiają tam gdzie powinny. Kolejne kryterium to siedziba firmy. My działamy pod Krakowem, więc szukaliśmy w tym obrębie. Nie każde śmieciarki docierają poza miasto, a rozkład odbioru śmieci różni się od tego krakowskiego. Oczywiście jak przy kazdej współpracy liczy się profesjonalne podejście, miła obsługa, przejrzyste warunki i cennik. Zmiana firmy jest zawsze kłopotliwa, ale nie można współpracować z kimś kto nie traktuje cię poważnie. Firm śmieciowych jest kilka, zatem lepiej jest zerwać umowę i przejść do konkurencji. Już na pierwszym spotkaniu z przedstawicielem firmy widać czy coś z tego będzie czy lepiej sobie odpuścić. Pierwsze wrażenie jest bardzo ważne, jak nie najważniejsze.

Idealna firma od odbioru śmieci powinna zajmować się odbiorem szybko, dokładnie i ekologicznie. Zebrane odpady przeznaczać do recyklingu, a tylko wybrane dawać na wysypisko, jeśli nie da się ich przetworzyć ponownie. Ważne są także korzystne ceny, sympatyczna obsługa oraz pewność, że współpracuje się z pewną, uczciwą firmą, a nie z byle jaką. W razie wpadki trzeba skorygować plany i zmienic firmę od odbioru śmieci.