Ombre w profesjonalnym salonie fryzjerskim

Ombre w profesjonalnym salonie fryzjerskim

Koloryzacja włosów to bardzo popularny zabieg, któremu poddają się kobiety, a nawet mężczyźni. Często z zadowoleniem podejmujemy zmiany w swoim życiu, decydując się na skrócenie lub zafarbowanie włosów. Chętnie eksperymentujemy, sprawdzając, który kolor będzie nam odpowiadał najbardziej. Zwykła koloryzacja, a może balayage lub – bardzo popularne teraz – ombre?

Czy do zrobienia ombe potrzebny jest fryzjer?

ombre u fryzjera - warszawaOmbre to stylizacja włosów polegająca na rozjaśnieniu ich końcówek. Takie rozwiązanie było – i wciąż jest – bardzo modne wśród kobiet. Ombre najpopularniejsze jest wśród młodych kobiet, jednak wiek nie ma tu żadnego znaczenia. Większą rolę odgrywa tu długość włosa – im dłuższe, tym ciekawiej i estetyczniej prezentuje się nałożona farba. Najlepiej zrobić ombre u fryzjera – Warszawa oferuje mnogość profesjonalnych, doświadczonych salonów. Samodzielna próba stylizacji często kończy się niepotrzebnym rozczarowaniem, po którym i tak przyjdzie nam odwiedzić fryzjera. Sombre jest podobną techniką koloryzacji, polegającą na rozjaśnianiu włosów pasemkami, aż od nasady głowy. Odznacza się także mniej rzucającym się w oczy przejściem kolorystycznym, które w ombre jest jasno zaznaczone. Jeśli masz krótsze włosy lub po prostu boisz się tak dużej zmiany, jaką jest ombre – wybierz sombre. To jego delikatniejsza wersja, która przypada do gustu coraz większej ilości kobiet. Zwykłe baleyage, choć ponadczasowy, odszedł już w cień, ustępując miejsca ombre i sombre. Kojarzą się one z latem, swobodą, są przede wszystkim modne i stylowe, a do tego dąży każda kobieta. Jeśli marzy ci się nowoczesna, unikatowa fryzura, która podkreśli twoją kobiecość, a także nada ci niezawodnej elegancji – ombre może się okazać dobrym rozwiązaniem. Z uwagi na to, że należy je wykonać przy pomocy farb rozjaśniających, zaleca się wizytę w dobrym, sprawdzonym salonie fryzjerskim, gdzie doświadczeni fryzjerzy doradzą i wykonają koloryzację w odpowiedni sposób. Warto dbać o swoje włosy, nie fundując im częstych, bardzo obciążających koloryzacji farbami, które zawierają dużo amoniaku. Domowe sposoby na koloryzację są może tańsze, jednak późniejsza regeneracja włosa kosztuje nas o wiele więcej.

Decydując się na koloryzację, włosów zawsze warto zasięgnąć porady specjalisty. Renomowane salony często udzielają darmowej konsultacji, która rozwieje nasze wątpliwości, a także odpowie nam na pytania, który wariant koloryzacji jest dla nas najodpowiedniejszy. Warto zdać się na opinię kogoś, kto zajmuje się włosami od wielu lat i może się wyróżnić sporym doświadczeniem.