Otwarcie legalnego złomowiska aut w Poznaniu

Otwarcie legalnego złomowiska aut w Poznaniu

 

Prowadzenie złomowiska dla samochodów nie było łatwym zadaniem. Wiązało się to z licznymi obowiązkami, które są chlebem powszednim dla wszystkich prowadzących swój interes. Trzeba było dbać o pracowników, sprzęt potrzebny do demontażu pojazdów czy o zachowanie bezpieczeństwa na placu, w którym gromadzi się auta. Jednak lubiłem to zajęcie, ponieważ od zawsze interesowały mnie samochody, a przy okazji działalność mojej firmy przyczyniała się do ochrony środowiska.

Prowadzenie legalnego złomowania aut w Poznaniu

legalne złomowanie aut w PoznaniuSkup aut przeznaczonych do kasacji, a następnie legalne złomowanie pojazdów w Poznaniu było uwarunkowane różnymi problemami. Kiedy pomysł na prowadzenie biznesu w tym zakresie narodził mi się w głowie, musiałem poszukać odpowiedniego miejsca w mieście, w którym będzie możliwość składowania pojazdów. Poznań to duży ośrodek, dający wiele możliwości rozwoju, dlatego tak bardzo chciałem w tym grodzie założyć złomowisko samochodów. Do czasu otwarcia mojego przedsiębiorstwa, nie było takiej firmy w najbliższej okolicy. Poszukiwania dla mojego skupu nie były proste, ale w końcu udało się zakupić odpowiednich rozmiarów plac, który powinien pomieścić zarówno sprzęt, pomieszczenia socjalne oraz składowisko samochodów i części, które jeszcze można odzyskać. Punkt ten był również atrakcyjny z powodu dostępu do infrastruktury drogowej, w tym dróg krajowych, które przebiegały w pobliżu. W związku z otwarciem działalności gospodarczej musiałem spełnić wiele czynników, które były zawarte w aktach prawnych. Skup samochodów, demontaż pojazdów i szczególne uwarunkowania bezpieczeństwa w miejscu pracy były umieszczone w Ustawie o odpadach oraz w Ustawie o Recyklingu Pojazdów Wycofanych z Eksploatacji. Musiałem rygorystycznie do nich podejść, ponieważ kontrole wykrywające wszelkie uchybienia mogły spowodować, że będę musiał zamknąć swoją działalność. Poza tym zawsze chciałem w mojej firmie zachowywać należyte warunki bezpieczeństwa dla pracowników i aby wszystko funkcjonowało zgodnie z prawem. Jednak głównym powodem otwarcia złomowiska była możliwość wysokiego zysku, z uwagi na coraz większą liczbę aut jeżdżących po naszych drogach. Wysoki import pojazdów używanych sprawiał, że z czasem coraz więcej ich nie nadawało się do użytku i potrzebny będzie ich recykling.

Moje przypuszczenia dotyczące coraz więcej pracy dla złomowisk aut były prorocze. Firma, którą prowadziłem, pracy miała coraz więcej i rozwijała się w zawrotnym tempie. Zatrudnienie w niej wzrosło znacznie, musiałem poczynić inwestycje w nowe urządzenia do demontażu samochodów oraz zakupić sąsiednią działkę w celu powiększenia swojego placu. Dodatkowo zacząłem sprzedawać używane części samochodowe, które były wymontowane z aut przeznaczonych do recyklingu, ale jeszcze nadawały się do wykorzystania. Cieszę się, że postawiłem na ten interes.