Panele fotowoltaiczne to oszczędność na lata

Panele fotowoltaiczne to oszczędność na lata

Dlaczego warto zainteresować się tematem fotowoltaiki i odnawialnych źródeł energii? Bo wiążą się z tym ogromne oszczędności dla funkcjonowania gospodarstwa domowego. Czytając informację o korzyściach płynących z takich rozwiązań można mieć wrażenie, że to tylko hasła reklamowe i świetnie skonstruowany marketing. Tym czasem to wszystko są fakty, o których można się przekonać samodzielnie decydując się na zamontowanie instalacji fotowoltaicznej. Każdy, kto już ma taką instalację, może powiedzieć wiele na temat korzyści z niej płynących.

Ile zaoszczędzimy dzięki panelom fotowoltaicznym?

panele fotowoltaiczne - montaż z koszalinaDo nikogo nic tak nie przemawia jak konkretne fakty i liczby. Większość ludzi z przekonania nie uwierzy w nic dopóki nie zobaczy. Tym czasem w kwestii fotowoltaiki liczby mówią same za siebie. Rachunki za prąd z trzystu złotych miesięcznie spadają do kilkunastu, bo płacimy tylko opłatę stałą dla elektrowni. Na prądzie płynącym ze słońca możemy zaoszczędzić kilka tysięcy złotych rocznie i to przy standardowym zużyciu. Jeszcze więcej zyskamy, jeśli w domu jednorodzinnym mamy zamontowane ogrzewanie elektryczne. Przy takim ogrzewaniu mamy większe zużycie prądu, a więc i odpowiednio większe rachunki. A wystarczy jedynie zamontować na dachu panele fotowoltaiczne – montaż z Koszalina możemy zamówić w bardzo atrakcyjnej cenie. Instalacja fotowoltaiki z dofinansowaniem będzie kosztować niespełna trzydzieści tysięcy złotych, ale mówimy tu o instalacji o bardzo wysokiej wydajności rzędu siedmiu kWh rocznie. Taka instalacja wystarczy do zasilenia wszystkich domowych urządzeń i ogrzewania elektrycznego. W ciągu kilku lat instalacja nam się zwraca w całości, więc opłaca się nawet wzięcie kredytu na taką inwestycję. Po kilku latach mamy zupełnie darmowy prąd a zyski liczymy już na czysto, bo instalacja już nam się w tym czasie zwróciła. Przez kolejną dekadę możemy zaoszczędzić na dobry samochód, dzięki czemu na własne oczy będziemy mogli zobaczyć jak trafną decyzją było zamontowanie ogniw fotowoltaicznych do produkcji prądu na własne potrzeby.

W większości gospodarstw domowych przy trzy lub czteroosobowej rodzinie roczne zużycie prądu wynosi maksymalnie trzy kilowatogodziny. Roczne rachunki za prąd przy takim zużyciu wynoszą około trzech tysięcy złotych. Jak łatwo policzyć w ciągu dekady można zaoszczędzić naprawdę sporo. Zakup instalacji fotowoltaicznej można więc potraktować jak zainwestowanie swoich pieniędzy w lokatę, która po kilku latach będzie dla nas zarabiać na czysto bardzo duże pieniądze.