Planowanie druku 3D

Planowanie druku 3D

Początkowo nasz zakład poligraficzny specjalizował się w produkowaniu ulotek, a raczej umieszczaniu nadruków na papierze, co było chyba najbardziej klasycznym rozwiązaniem w naszej branży. Jak tylko weszła moda na drukarki 3D szef powiedział, że nie da się ukryć, iż to jest przyszłość i faktycznie trzeba będzie z powodzeniem wykorzystywać najlepsze opcje w tym zakresie. Tak, abyście faktycznie mogli okazać się firmą, która jest konkurencyjna i taka, która na pewno uważana jest za podążającą nowymi ścieżkami.

Druk 3D w firmach

druk 3d na zamówienieZaraz po zakupie naszej pierwszej drukarki 3D okazało się, że musimy jeszcze zaplanować całą pracę i także wysłać wszystkich pracowników odpowiedzialnych za pracę na specjalistyczne szkolenie, dzięki któremu faktycznie będą mogli oni bardzo sprawnie pracować na rzecz firmy. Trudno sobie wyobrazić, że pracownicy samodzielnie się wszystkiego uczą zwłaszcza, że sam druk 3D to raczej nowość na rynku i jeszcze jest stosunkowo niewiele firm, które ogarniają zamówienia od klientów. Także samych klientów nie było jeszcze za dużo, więc moim zdaniem druk 3d na zamówienie będzie jeszcze bardziej się rozwijał. Mam nadzieję, że dobrze zrobiliśmy, że zainwestowaliśmy od razu w bardzo dobre i polecane przez specjalistów z zagranicy urządzenia. Drukowanie 3D w Polsce ciągle raczkuje, ale na przykład na zachodzie jest już to tak codzienna technologia, że raczej każdy pracownik potrafi obsługiwać w odpowiedni sposób drukarkę i faktycznie jest to bardzo dobre dla firm. Oferowany druk 3d na zamówienie w kilku krokach to przede wszystkim po pierwsze znalezienie maszyn i oprogramowania, które będzie wykorzystywane. Po drugie oczywiście trzeba jeszcze zatrudnić pracowników, a po trzecie znaleźć klientów. Tych nie trzeba za długo szukać z tego względu, że druk 3D jest już na tyle popularny, że faktycznie każdy z was będzie mógł pozwolić sobie na zamówienie nawet najprostszych projektów. Projekt 3D to kolejna kwestia. W naszej firmie mieliśmy już zaangażowany specjalny dział projektowy, w którym odbywały się naprawdę bardzo kreatywne prace osób, które znały się z jednej strony na druku 3D, a z drugiej znały się na podstawach grafiki.

Druk 3d dostępny na zamówienie nie byłby jednak możliwy gdyby nie fakt, że jest bardzo profesjonalne oprogramowanie w użytku i faktycznie moim zdaniem powinniście wchodząc w ten biznes korzystać jedynie z najlepszych opcji do wyboru. Takich, które uproszczą waszą pracę i sprawią, że będzie jeszcze bardziej efektywna, a klienci bardziej zadowoleni.