Po czym poznać dobre studio piercingu?

Po czym poznać dobre studio piercingu?

Wraz z rosnącą popularnością mody alternatywnej, coraz więcej ludzi decyduje się na piercing. I nie chodzi tu tylko o tradycyjne kolczyki w płatkach uszu, ale również w mniej standardowych miejscach, takich jak usta, brwi, język, a nawet palce czy obojczyk. Decydując się jednak na tego typu kolczyki, należy dokładnie przestudiować wszystkie przeciwwskazania i ryzyko, które za sobą niesie niepoprawnie wykonany piercing. Ważne jest więc, by przekłuwanie własnego ciała powierzać jedynie profesjonalnym piercerom. 

Profesjonalne studia piercingu na śląsku

piercing na śląskuDecyzja o wykonaniu piercingu powinna być dobrze przemyślana. Choć kolczyk co prawda można w łatwy sposób usunąć, nie warto narażać się na niepotrzebny ból oraz wydawać pieniądze na przekłucie, z którego nie będzie się zadowolonym. Dlatego przed podjęciem ostatecznej decyzji, warto ją kilka razy przemyśleć. Wybór miejsca do przekłucia jest sprawą dla każdego indywidualną. Należy wiedzieć, że każdy człowiek ma inny próg bólu i to, że kogoś dane przekłucie bolało bardziej lub mniej, nie oznacza, że każdy będzie odczuwał je dokładnie tak samo. Istnieją jednak miejsca, w których kolczyki migrują, czyli przemieszczają się. Problem ten pojawia się przy przekłuciach powierzchniowych, czyli w miejscach takich jak sutki, pępek, szyja czy brwi. Zjawisko migracji ma miejsce wtedy, kiedy kolczyk się „nie przyjmie”, ciało zacznie go eliminować jako ciało obce. Migracja kolczyków nie zdarza się często, jednak jest zjawiskiem naturalnym — nie jest więc wynikiem złego wykonania przekłucia. Szukając odpowiedniego salonu piercingu, należy zrobić dokładny research. Warto korzystać z usług polecanych artystów, cieszących się dobrą renomą wśród klientów. Przede wszystkim należy unikać salonów kosmetycznych wykonujących usługi przekłuwania ciała pistoletem. Piercing powinien być wykonywany wyłącznie za pomocą sterylnej igły, która w przeciwieństwie do pistoletów nie rozrywa tkanki. Istnieje wielu profesjonalistów wykonujących piercing na śląsku, a także na terenie całej Polski i to z ich usług powinno się korzystać. Pierwsze, na co powinno się zwrócić uwagę wchodząc do salonu piercingu to to, czy przekłucia wykonywane są właśnie za pomocą igły. Równie ważne jest także to, by przyrządy do piercingu były sterylne. Brudne, wielokrotnie używane igły powinny automatycznie zapalić nam czerwoną lampkę i zmusić do ucieczki z takiego miejsca. Przed wykonaniem zabiegu warto rzucić okiem na ściany salonu — dobrze, jeśli wiszą na nich certyfikaty i dyplomy świadczące o wyszkoleniu pracowników. Jeszcze przed przystąpieniem do przekłucia, warto podjąć rozmowę z piercerem, w celu rozwiania ewentualnych obaw, a także po to, by upewnić się, że jesteśmy w dobrych rękach. Profesjonalny piercer nie powinien unikać odpowiedzi na pytania, a wręcz przeciwnie — sam powinien czuć się w obowiązku, by poinformować klienta o ewentualnych powikłaniach po przekłuciu, a także o samym przebiegu zabiegu.

Decydując się na kolczyk w dowolnym miejscu, warto zrobić dokładny research polecanych studiów piercingu. Szerokim łukiem należy unikać takich miejsc, jak salony kosmetyczne, w których przeważnie przekłucie odbywa się za pomocą pistoletów. Warto dopłacić kilkadziesiąt złotych więcej za kolczyk, by uniknąć w przyszłości poważnych powikłań i chorób.