Podłoga balkonowa z drewna egzotycznego

Podłoga balkonowa z drewna egzotycznego

Wiele osób marzy o domu z tarasem, na którym spokojnie spędzać można letnie dni. Niestety nie każdy ma taką możliwość. Na szczęście wiele mieszkań na starszych osiedlach i zdecydowana większość mieszkań nowych posiada balkony. Kilka drobnych elementów, jak położenie nowej podłogi może sprawić, że balkon zyska zupełnie nowy wygląd, uprzyjemniając nam i naszym gościom letni wypoczynek na zewnątrz.

Deski tarasowe i kwiaty na balkonie

deski tarasowe egzotyczneNajprostszym sposobem na wizualną odmianę przestrzeni balkonu będzie zainwestowanie w rośliny. Niech to będą takie, które bez problemu wytrzymają zmiany temperatury i załamania pogody. Warto też sprawdzić wcześniej jakie kwiaty są przyjazne owadom zapylającym. Posiadacze starszych balkonów narzekać zapewne będą na ich nieestetyczne, betonowe podłogi.  Wystarczy położyć na nie podłogę z drewna. Można to zrobić na przykład za pomocą desek tarasowych. Montaż może być uciążliwy, jednak efekt odmieni balkon. Nadają się na takie deski tarasowe egzotyczne gatunki drewna. Nie tylko dobrze wyglądają, ale też są bardzo odporne na zmiany warunków atmosferycznych. Przed ich położeniem należy pamiętać o wcześniejszym zaopatrzeniu się w maty podkładowe, które umożliwią poprawne odprowadzanie wody, żeby ta nie zniszczyła drewna. Jeśli jednak deska tarasowa egzotyczna wydaje nam się nie tylko przez nazwę, ale również sposób montażu, można rozejrzeć się za drewnianymi płytkami. Z montowaniem na zatrzaski, poradzi sobie każdy. Wykonane są z niedużych desek ułożonych na stelażu w ozdobny wzór. Drewno w nich używane to również spotykane w deskach tarasowych egzotyczne gatunki. Zachowują więc one te same właściwości. Jeśli nie chcemy przed zimą spędzić na balkonie czasu, rozmontowując podłogę, którą udało nam się położyć wcześniej, deski tarasowe będą lepszym rozwiązaniem. Kolejny sposób na odmianę balkonu to nowe meble, zwłaszcza drewniane. Wystarczy stolik i krzesło lub dwa, aby wszystko wyglądało znacznie lepiej. Warto też pomyśleć o źródle ciepłego światła, takim jak modne lampiony i świece.

Nie trzeba posiadać domu z obszernym tarasem, aby cieszyć się z wieczorów spędzonych na świeżym powietrzu przekraczając jedynie próg mieszkania. Dobrze zaaranżowany balkon pomoże nam osiągnąć podobny efekt każdemu, komu na tym zależy. Położenie nowej podłogi i zakup mebli to tylko niektóre ze zmian, które można na nim wprowadzić. Nie można też zapominać o żywych roślinach i ciepłym oświetleniu. To wszystko sprawi, że wypoczynek będzie o wiele przyjemniejszy.