Poduszka ortopedyczna dla zdrowych nóg

Poduszka ortopedyczna dla zdrowych nóg

 

Leżenie z uniesionymi nogami to zalecany sposób na poprawę krążenia w kończynach, a także profilaktykę wielu schorzeń i rehabilitację pourazową. Poduszka ortopedyczna pod kolana jest produktem, który sprawi, że będzie ono bardziej komfortowe. Została wyprofilowana zgodnie z anatomicznym kształtem ciała i zapewnia stabilne, miękkie podparcie w trakcie leżenia.

Zalety poduszki ortopedycznej pod nogi

poduszki ortopedyczne pod nogiPoduszka ortopedyczna pod nogi przynosi ulgę osobom pracującym na co dzień przy biurku oraz kobietom w ciąży. Stanowi również częsty wybór wśród zmagających się z nawracającymi skurczami. Odporna na nacisk pianka, z której ją wykonano, sprawia, że sprawdza się doskonale jako poduszka na żylaki. Jej używanie przynosi ulgę i wspomaga przepływ limfy. Poduszka ortopedyczna na żylaki może być także wykorzystywana w ramach profilaktyki chorób naczyniowych oraz kręgosłupa. Wyjątkowy kształt sprzyja odpoczynkowi i rozluźnieniu mięśni, dlatego poduszki ortopedyczne pod nogi to idealne rozwiązanie. Poduszka profilowana pod nogi stanowi więc dobre rozwiązanie zarówno dla osób chorych, rekonwalescentów, jak i tych, szukających sposobów na zrelaksowanie się w domowym zaciszu. Poduszki ortopedyczne pod nogi dostępne są w wielu wzorach i kolorach. Dzięki temu łatwo dopasować je do indywidualnych upodobań. Praca związana z długotrwałym staniem, siedzeniem, a także okres ciąży czy dolegliwości krążeniowe – to czynniki powodujące, że nasze nogi są ociężałe, obolałe, opuchnięte, a każdy kolejny krok sprawia ból i dyskomfort. Częstymi skutkami zaniedbania nóg w czasie odpoczynku lub długiego przebywania w jednej pozycji, są mało estetyczne żylaki lub tzw. pajączki. Ogromne znaczenie ma więc zapewnienie im właściwego odpoczynku i regeneracji. Z pewnością poduszki ortopedyczne pod nogi to dobry zakup dla każdej osoby, która dba o swoje zdrowie. Dzięki tego typu poduszkom gwarantujemy sobie odpoczynek, na jaki zasługują nasze zmęczone nogi po ciężkim dniu wysiłku fizycznego. Poduszki ortopedyczne to również idealny pomysł na prezent, jeśli chcemy wybrać coś, co zagwarantuje relaks naszym najbliższym, z pewnością warto jest pomyśleć o tego typu gadżecie.

Wiele osób, szczególnie latem, boryka się z opuchniętymi stopami i kostkami, co często jest przyczyną nieprawidłowego funkcjonowania układu krążenia. Leżenie z nogami w górze pomaga poprawić i pobudzić układ krążenia przywracając płynne krążenie krwi w nogach. Im szybciej zareagujesz, tym łatwiej będzie uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji z zaburzeniami krążenia i nieprawidłowego odprowadzania limfy.