Polecane oleje konopne

Polecane oleje konopne

Na rynku mamy mnóstwo produktów konopnych z dobroczynnie i wszechstronnie działającym kannabidiolem (CBD). Dla osób słabo zapoznanych z tematem leczniczych konopi, jest to pewnego rodzaju problem, albowiem nie wiedzą, na który produkt powinni postawić.

Zakup oleju konopnego z kannabidiolem

oleje konopne cbdGdy nie wiemy, co będzie dla nas najbardziej korzystne, najpierw należy się zastanowić, w jakim celu chcemy przyjmować CBD, a wyjścia mamy dwa: terapeutycznie lub profilaktycznie. Jeśli wybór padł na pierwszą opcję, to w terapiach, zwłaszcza poważnych chorób, jak np. nowotwory, wykorzystuje się oleje o bardzo wysokim stężeniu kannabidiolu, a na pewno nie nie mniejszym niż 35-50%. W przypadku lżejszych schorzeń albo dolegliwości nie są natomiast nam potrzebne oleje o tak wysokiej zawartości, bowiem te w przedziale od 15 do 30% winny okazać się optymalnie działającymi. Jeśli natomiast chcemy przyjmować oleje konopne CBD w celu zapobieżenia wielu chorobom, schorzeniom i dolegliwościom zawczasu, warto stosować oleje w stężeniu od 3 do 10%. Zawsze warto mieć na względzie iż jest to produkt legalny i bezpieczny, albowiem w jego składzie może znajdować się jedynie śladowa zawartość psychoaktywnego tetrahydrokannabinolu (THC), który w konopiach odpowiedzialny jest za efekt odurzenia oraz psychiczne uzależnienie. Dzięki temu przyjmować mogą go dzieci, osoby w wieku senioralnym, jak również ci, którzy maja bardzo bogatą kartotekę chorób. Generalnie rzecz biorąc, CBD, nie da się przedawkować, jednak o ile nie można przyjąć zbyt dużej dawki tej substancji, tak za małą już jak najbardziej. Dlatego też stosowanie olejów powinno odbywać się pod okiem lekarza lub specjalisty, którzy najlepiej wiedzą, jaka ilość tego wyrobu będzie adekwatna przy leczeniu akurat naszego schorzenia. Natomiast w internecie znajdziemy pomocne schematy, które ułatwia nam zrozumienie samego mechanizmu. Warto również wiedzieć, że oleje konopne z CBD, są doskonałym środkiem przeciwbólowym, który można stosować wedle potrzeb. Kannabidiol, sam w sobie, jest także bardzo mocnym przeciwutleniaczem, dzięki czemu oczyszcza nasz organizm z toksyn i złogów, a także likwiduje wolne rodniki, które są odpowiedzialne za procesy starzenia się skóry.

Zdecydowanie warto zdecydować się na zakup oleju konopnego, albowiem jest to produkt naturalny, legalny, a przede wszystkim, skuteczny. Warto wiedzieć, że jest bardzo ekonomiczny w stosowaniu, albowiem dzienne zapotrzebowanie na olej zamyka się w ilości 5-6 kropel, co odpowiada objętości 1/4 łyżeczki od herbaty.