Poszukiwania sprawdzonej diety barf

Poszukiwania sprawdzonej diety barf

Jakiś czas temu przygarnęłam psa ze schroniska. Jak to często z takimi pasami bywa był on mocno niedożywiony i miał kiepskie wyniki badań. Miałam jednak nadzieję, że kiedy odpowiednio go podkarmię i będzie mógł wreszcie przebywać w domu, a nie ciasnej klatce w schronisku, to jego wyniki wrócą do normy. Niestety po ostatniej wizycie u weterynarza nie podniosły się znacząco. Weterynarz zwrócił mi uwagę na to, że w przypadku mojego psa odpowiednia byłaby dieta barf. Po powrocie do domu od razu zaczęłam szukać informacji na ten temat.

Zastosowałam dietę barf dla mojego psa

sprawdzona dieta barfPoszukiwania odpowiednich informacji rozpoczęłam od internetu. Wpisałam w wyszukiwarkę frazę: sprawdzona dieta barf, i zaczęłam przeglądać wyniki. Szybko udało mi się znaleźć to czego potrzebowałam. Był to rzetelny artykuł na temat stosowaniu diety barf u psów. Dowiedziałam się, z niego że dieta barf polega na podawaniu psom tylko i wyłącznie surowego mięsa. Odkryłam również, że taka dieta jest polecana i sprawdzona przez najbardziej fachowych weterynarzy i właścicieli związków kynologicznych. Stosując dietę barf dostarcza się psom wszystkich najważniejszych składników pokarmowych koniecznych dla ich prawidłowego wzrostu i zdrowia, a przede wszystkim białka zwierzęcego, które jest dla nich niezbędne. Już szczeniaki powinny stosować dietę barf ułożoną odpowiednio pod ich wagę. Szacunkowo szczenię powinno codziennie zjadać porcję mięsa odpowiadającą wagowo 4 procentom ich masy ciała. Dorosły pies w zależności od swojej aktywności ruchowej danego dnia powinien zjadać porcję mięsa odpowiadającą od 1.5% do 4% masy jego ciała. Na podstawie tabeli załączonej do artykułu wyliczyłam, ile mięsa powinna podawać codziennie mojemu psu. Co dla mnie istotne mięso podawane psom w stosowaniu sprawdzonej diety barf może być zarówno świeże, jak i mrożone. Postanowiłam wypróbować dietę barf dla mojego psa i zobaczyć czy jego stan zdrowia po wprowadzeniu tej diety się poprawi. Już wkrótce, zauważyłam pierwsze efekty.

Już po kilku tygodniach stosowania tej diety mój pies znacząco przytył i nabrał odpowiedniej masy ciała. Co jednak dla mnie najważniejsze, jego wyniki badań u weterynarza znacząco się poprawiły. Stosowanie sprawdzonej diety barf okazało się bardzo dobrym rozwiązaniem. Dieta barf dostarczyła mu wszelkich odpowiednich składników pokarmowych. Dzięki karmieniu go mięsem, a nie gotowymi mieszanki mokrej i suchej karmy pies nie był również narażony na alergie pokarmowe i składniki pokarmowe z którymi zwierzęcy układ pokarmowy może sobie nie radzić.