Powrót mody na plecaki

Powrót mody na plecaki

 

Moda lubi powracać. Ta teza wielokrotnie znalazła już swoje potwierdzenie w trendach prognozowanych na poszczególne sezony w kolejnych latach. Analogiczną sytuację mamy nie tylko w kwestii odzieży, ale także dodatków i akcesoriów, które stanowią dopełnienie każdej modowej stylizacji. Moda vintage w ostatnim czasie na stałe zagościła w medialnym świecie, na portalach społecznościowych i na ulicach miast. Przeniosła się również na świat toreb i plecaków.

Czy vintage plecaki są teraz w modzie?

solidny plecak skórzany vintageJak najbardziej – brzmi odpowiedź. W latach 90 modne były plecaki skórzane, często ściągane u góry, potem dodatkowo zabezpieczone klapą z zapięciem czy zatrzaskiem, a na zewnątrz było sporo kieszonek. Niektóre z tych plecaków w całości wykonane były z jednolitej skóry, a co niektóre ze skórzanych łatek. I właśnie taki solidny plecak skórzany vintage powraca do modowych łask. Często w kolorze karmelowym, bordowym bądź klasycznym czarnym. Jest niezmiernie funkcjonalny, bo po pierwsze posiada sporo kieszeni i przegródek na niezbędne acz drobne przedmioty, a po drugie plecak to zawsze rozwiązanie zdrowsze dla naszej postawy i kręgosłupa. Noszenie ciężkich toreb na jednym ramieniu sprzyja skrzywieniom kręgosłupa i boleścią pleców. Rewelacyjne rozwiązanie dla uczniów czy studentów, gwarantuję, że Twoje dziecko uśmiechnie się na widok vintage plecaku, bo prawdopodobnie wpasujesz się w panujący modowy nurt szkolny czy uczelniany. Plecaki te mają jeszcze jedną korzyść. Są na tyle duże, że pomieszczą sprzęt komputerowy typu laptop, notebook, tablet itp. A tych akcesoriów we współczesnym, technologicznie rozwiniętym świecie nie da się pominąć. Plecaki w stylu retro, ze względu na swoją oryginalność, pozwolą wyrazić indywidualność i ciekawy styl jego posiadacza. Można je w interesujący sposób zestawić zarówno z jeansami i  prostym t-shirtem jak i ze zwiewną hippisowską, boho sukienką czy też eleganckim kobiecym garniturem do pracy. Dodatkowo pamiętajmy, że skóra jako materiał wytwórczy dla toreb i plecaków, zawsze jest gwarantem większej wytrzymałości i jakości.

Jeśli jeszcze nie do końca przemawia do Ciebie wizja plecaka w zastępstwie za torbę, np.: w drodze do pracy, to proponuję zrobić internetowy przegląd różnych modeli Vintage plecaków. A naprawdę jest w czym wybierać. Jestem przekonana prawie na 100%, że któryś z nich przykuje Twoją uwagę. Pamiętajmy też o pojemności. Plecak vintage w swej podstawowej formie na pewno pomieści dużo więcej niż niejedna torba. Modnie i wygodnie.