Pozwól dziecku jechać na sportowe półkolonie

Pozwól dziecku jechać na sportowe półkolonie

W życiu każdego dziecka jak i rodzica, przychodzi taki moment, że trzeba rozstać się na jakiś czas – dziecko jedzie na wycieczkę, kolonii czy po prostu do rodziny na parę dni. Nie jest to łatwy moment na pewno dla nikogo, ponieważ przyzwyczajenie i przywiązanie sprawia, że człowiek odczuwa strach w takiej chwili. Jest to zrozumiałe i nikt się temu nie dziwi. Jednak są to najczęściej obawy bezpodstawne.

Najlepsze na wakacje są sportowe półkolonie

półkolonie sportoweSport jest bardzo ważny, dzieci muszą się ruszać, aby mieć dobrą kondycję i czuć się dobrze. Wiele pociech posiada pasję do konkretnej dziedziny sportu i to z nią wiąże swoje marzenia, dlatego spędza na treningach bardzo wiele czasu i szkoli swoje umiejętności. W takim przypadku półkolonie sportowe będą czymś co zachwyci dziecko. Oczywiście, że rodzice będą mieli obawy czy jego pociecha sobie poradzi bez nich, czy wszystko będzie dobrze. Mówi się, że strach ma wielkie oczy i to prawda. Na takich wyjazdach dziećmi zajmują się doświadczeni i wykwalifikowani opiekunowie, którzy dokładnie wiedzą, jak się zachować w każdej sytuacji. Dlatego zamiast pozwalać obawom wychodzić na światło dzienne najlepiej jest zapytać jak to wszystko wygląda naprawdę u źródła. Sport uczy dzieci pokory i wytrwałości, co pozytywnie wpłynie na ich charakter. Na takich wyjazdach każdy uczy się samodzielności, ale też pracy w grupie, dlatego taki wyjazd jest naprawdę bogaty w doświadczenia i będzie idealną lekcją przed rozpoczęciem dorosłego życia. Aktywne spędzanie czasu jest o wiele lepsze niż siedzenie bezczynnie przed telewizorem i patrzenie się na film. Ruch to zdrowie i o tym wie każdy, więc półkolonie sportowe z pewnością będą idealnym pomysłem na spędzenie czasu wolego. Istnieją telefony, więc rodzice bez problemu mogą skontaktować się ze swoimi dziećmi by zapytać, jak mija im czas i czy na pewno wszystko w porządku. Dodatkowo każdy rodzić otrzymuje też kontakt do opiekuna i odwrotnie więc nie ma się o co obawiać – wystarczy po prostu uwierzyć w pociechę i pozwolić jej przeżyć przygodę na półkolonii.

Warto pozwolić naszym dzieciom czasem na trochę samodzielności, nie zawsze będzie można je trzymać za rękę i we wszystkim im pomagać. Taka kolonia z pewnością dostarczy wiele doświadczeń, które przydadzą się w późniejszym życiu. Jeśli dziecko samo czuje się gotowe a wyjazd oznacza to, że faktycznie tak jest i nie powinno mu się tego zabraniać. Dodatkowo, jeśli pozwoli się dziecku na taki wyjazd, zauważy ono, że darzy się je zaufaniem, a zaufanie jest bardzo ważne w relacji dziecko-rodzic.