Profesjonalna leczenie żylaków

Profesjonalna leczenie żylaków

Układ krążenia to jeden z najważniejszych układów w organizmie człowieka. Pełni tam bardzo ważną rolę. Przede wszystkim dotlenia oraz odżywia cały organizm poprzez dostarczenie do najmniejszej komórki wszystkich niezbędnych substancji dzięki którym możemy żyć i normalnie funkcjonować. Wszystko to odbywa się w naszych naczyniach tętniczych i żylnych przy pomocy krwi krążącej po całym organizmie. Niestety czasami dochodzi do schorzeń rozwijających się właśnie w tych naczyniach które mogą prowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych.

Jak pozbyć się żylaków?

leczenie żylaków pijawkami cenaMowa tutaj o żylakach, szczególnie dotyczy to kończyn dolnych i występuje częściej u kobiet niż u mężczyzn. Nie bez wpływu na to schorzenie ma nasz sposób poruszania się praz ubierania. Duże znaczenie odgrywają tutaj tak chętnie przez panie noszone buty na wysokim obcasie które w sposób istotny upośledzają krążenie żylne. Dolegliwość ta jest uciążliwa nie tylko ze względu na objawy ale również na przebieg schorzenia. Bezzwłocznie należy podjąć odpowiednie leczenie. Obecnie bardzo dobre rezultaty daje leczenie tych schorzeń za pomocą hirudoterapi, dlatego też cieszy się dużym zainteresowaniem i ma wielu zwolenników. Jeśli wiec interesuje nas leczenie żylaków pijawkami cena nie jest wygórowana. Musimy bowiem wiedzieć iż zabieg nie jest refundowany i możemy z niego korzystać tylko w prywatnych gabinetach i poradniach. Nie musimy się niczego obawiać gdyż zabieg jest całkowicie bezpieczny i przeprowadzany pod okiem doświadczonego hirudoterapeuty. Do jego przeprowadzenia używa się tylko lekarskich pijawek pochodzących ze sterylnych hodowli laboratoryjnych. Trwa on około jednej godziny i nie powoduje żadnych skutków ubocznych. Nie wymaga również żadnego specjalistycznego przygotowania. Jedynym wymogiem jest powstrzymanie się przed spożywaniem ostrych przypraw, czosnku czy cebuli. Przed zabiegiem należy również unikać używania drażniących kosmetyków, mydeł czy balsamów. Zabieg jest bezbolesny ponieważ w trakcie wgryzania siew ciało pijawka wprowadza do niego substancje znieczulające, dlatego poza efektami wizualnymi nie odczuwamy żadnego dyskomfortu.

Po zabiegu możemy wrócić do wykonywania zwykłych czynności, jedyną pamiątką jak nam pozostaje jest niewielki opatrunek w miejscu ugryzienia. Leczenie pijawkami to bardzo dobra metoda terapeutyczna. Dostarczone do naszego organizmu substancje przeciwbólowe, przeciwzapalne i przeciwbakteryjne zdecydowanie poprawiają nasze samopoczucie i jakość życia. Warto więc zainteresować się tym co oferuje medycyna niekonwencjonalna i skorzystać z jej pomocy w razie potrzeby.