Profesjonalne autoholowanie w Poznaniu

Profesjonalne autoholowanie w Poznaniu

Jeśli lubimy wiedzieć jak działają niektóre rzeczy, które na co dzień mogą nas otaczać, warto dowiedzieć się o paru sprawach związanych z pomocą drogową. Jej głównym zadaniem jest autoholowanie, wykonywane przez specjalistyczne samochody – lawety. Pomoc drogowa pomaga w usunięciu niesprawnych samochodów z drogi i zawozi je do naprawy do wybranego warsztatu.

Fachowe autoholowanie w Poznaniu

autoholowanie poznańW sytuacji, w której na miejscu zdarzenia lub postoju samochodu pojawi się już laweta, cała reszta rzeczy postępuje bardzo szybko. Wykwalifikowany pracownik zaczyna podejmować czynności, zmierzające do sprawnego i bezpiecznego załadowania pojazdu na lawetę, usługi, jakie oferuje autoholowanie poznań spełni nasze wszystkie wymagania dotyczące holowania. W tym celu musi zadbać o dobre oznakowanie miejsca pracy. Lawety wyposażone są w żółte sygnały ostrzegawcze, które powinny zostać uruchomione. Teraz należy również zabezpieczyć trójkątem ostrzegawczym oraz pachołkami. Pomoc drogowa korzysta dziś najczęściej z samochodów, umożliwiających autoholowanie na specjalnej platformie. Jest ona opuszczana do poziomu drogi, a samochód wciąga się na nią przy pomocy elektrycznej lub spalinowej wyciągarki. Jest do niej podłączona bardzo wytrzymała stalowa lina, która bez trudu jest w stanie uciągnąć samochód ważący nawet kilka ton. Kiedy pomoc drogowa już zapakuje na lawety twój samochód, jest on odwożony do wybranego warsztatu celem przeprowadzenia naprawy. Bierzemy pod uwagę autoryzowany serwis wybranej marki, jak również niezależny warsztat. O wyborze może decydować klient lub ubezpieczyciel, zależnie od tego kto finansuje koszt naprawy. Trzeba mieć na uwadze to, że profesjonalne, duże firmy mają swoje oddziały w wielu punktach na terenie Polski. W wyniku tego, koszt chociażby samego dojazdu nie jest zbyt duży, a to automatycznie wpływa na cenę końcową usługi. Od tego zależy też czas dojazdu do klienta. Z reguły usługi pomocy drogowej i autoholowania świadczone są błyskawicznie, tak by nie utrudniać poszkodowanemu dotarcia do wyznaczonego wcześniej celu. Na wypadek takich okoliczności, dobrze jest wiedzieć pod jaki numer należy zadzwonić, aby móc liczyć na szybką i profesjonalną pomoc w dobrej cenie.

Kontynuowanie jazdy jest możliwe wyłącznie kiedy uzyskamy samochód zastępczy. Tutaj do akcji wkracza wypożyczalnia samochodów. Może ona działać przy firmie pomocy drogowej lub wynajem samochodów można wykonać w dowolnie wybranej przez siebie firmie, pod warunkiem że będzie ona oferować ceny rynkowe. Usługi autoholowania w Poznaniu są w pełni profesjonalne.