Profesjonalne przyciemnianie szyb w Bytomiu

Profesjonalne przyciemnianie szyb w Bytomiu

 

Od kilkunastu lat niemal wszystkie modele samochodów, które są dostępne w sprzedaży, mogą być wyposażone już na etapie produkcji w przyciemniane szyby. Ma to na celu zwiększenie komfortu codziennego użytkowania i ograniczenia nagrzewania się pojazdu od wewnątrz. Dawniej ten zabieg był głównie kojarzony z małomiasteczkowym tuningiem. Dziś kierowcy doceniają szereg korzystnych aspektów z nim związanych.

Zalety przyciemnianych szyb

przyciemnianie szyb w bytomiuSeryjne szyby samochodów są przyciemniane metodą piecową – szkło metalizowane jest tlenkiem tytanu. Taka technologia gwarantuje wysoką trwałość i skuteczność ochrony. Niestety, w większości modeli stopień przyciemniania szyb jest relatywnie niewielki i wymaga dopłaty rzędu 500 – 2000 złotych w zależności od segmentu. Przyciemnianie szyb w Bytomiu za pomocą folii, poza bezdyskusyjną poprawą estetyki pojazdu, ma kilka innych zalet. Markowe folie chronią pasażerów przed szkodliwym promieniowaniem UV. Oklejanie folią szyb w dużym stopniu utrudni kradzież rzeczy pozostawionych w aucie lub samego wyposażenia. Folia nie pozwala na rozbicie szyby na drobne kawałki. Ta sama cecha chroni pasażerów przed zranieniem odłamkami szkła w czasie wypadku. Powstała powłoka antyrefleksyjna przyczynia się do wolniejszego nagrzewania wnętrza pojazdu. W porównaniu do samochodów pozbawionych folii, temperatura we wnętrzu może być nawet o kilka stopni niższa. Wybierając folię musimy pamiętać o jednym z kluczowych parametrów jakim jest przepuszczalność światła. Poziom przepuszczalności wyrażany jest w procentach, a przepisy wymagają aby przepuszczalność światła była na poziomie 70% w przypadku przednich bocznych szyb. Trzeba brać poprawkę na fabryczne przyciemnianie szyb, aby łączna wartość nie przekroczyła 70%. W przeciwnym razie podczas rutynowej kontroli drogowej, policjant na podstawie przeprowadzonego pomiaru zatrzyma dowód rejestracyjny do czasu usunięcia przyciemnienia lub pozwoli zerwać niespełniającą wymagań folię na miejscu. Dodatkowo narażamy się na mandat w wysokości od 20 do 500 złotych.

Niewątpliwie, przyciemnianie szyb sprawia, że auto wygląda interesująco. Ponadto, dzięki temu pasażerowie zawsze zachowują prywatność. Przykładowo, stojąc w korku, nie trzeba się przejmować, że ktokolwiek zagląda do samochodu, gdyż jego wnętrze jest niewidoczne. Szczególnie istotną funkcją, jaką pełni przyciemnienie szyb, jest obniżenie temperatury wewnątrz pojazdu. Każdy posiadacz samochodu doskonale wie, w jakim zastraszającym tempie temperatura wewnątrz pojazdu rośnie.

Więcej informacji na przyciemnianieszyb-gliwice.pl