Przezroczysta folia z poliolefiny

Przezroczysta folia z poliolefiny

 

Masowa produkcja wymaga odpowiedniego szybkiego i ekonomicznego pakowania towarów. Najlepszym i powszechnie stosowanym materiałem opakowaniowym są różnego rodzaju folie produkowane z tworzyw sztucznych. Zapewniają one ochronę przed urazami mechanicznymi oraz przed wpływem szkodliwych warunków atmosferycznych. Mnogość rodzajów folii pozwala na odpowiedni dobór do pakowanych towarów. Producenci i sprzedawcy folii kierują się zasadą, że każdemu odbiorcy doradzą jakiego rodzaju folii użyć. Najczęściej stosowanymi foliami są powłoki produkowane z polichlorku winylu (PCW), polipropylenu (PP) oraz poliolefiny.

Estetyczne i trwałe folie opakowaniowe

folie poliolefinowePrzykładem folii wielowarstwowej o wyjątkowo dobrych właściwościach termokurczliwości są powłoki wykonane z poliolefiny. Dlatego też folie poliolefinowe są bardzo chętnie wykorzystywane jako uniwersalny materiał opakowaniowy. Folia wykonana z poliolefiny posiada również wiele innych właściwości fizycznych i chemicznych czyniących z niej doskonałe opakowania. Dzięki znakomitej przezroczystości i połyskowi opakowania wykonane z folii poliolefinowej nie tylko nie maskują walorów estetycznych pakowanego towaru ale je podnoszą. W przeciwieństwie do folii z innych tworzyw sztucznych powłoki poliolefinowe są znacznie cieńsze co zmniejsza koszty uzyskania finalnego produktu. Wśród wielu zalet jakie posiadają folie poliolefinowe bardzo ważną jest wyjątkowo duża odporność na przebicia i rozdarcia. Uzyskanie tak dobrych parametrów przy bardzo małej grubości folii swiadczy o jej świetnej wytrzymałości. Termokurczliwa folia poliolefinowa świetnie dopasowuje się do kształtu pakowanych produktów tworząc mocną i estetyczną otulinę opakowaniową. Doskonale obkurcza się na artykułach o nieregularnych kształtach. Najczęściej ten rodzaj folii używany jest do pakowania świeć, puszek, zabawek, kosmetyków, płyt CD i DVD. Jest to powłoka posiadająca atesty do pakowania żywności, nie posiadająca smaku i zapachu dlatego też często używa się jej do pakowania warzyw i owoców, pieczywa i wyrobów cukierniczych.

Producenci oferują folię poliolefinową również w wersji perforowanej co ogranicza zjawisko „pocenia” się towaru. Dla umożliwienia pakowania ręcznego, półautomatycznego i automatycznego produkowana jest w postaci taśm, półrękawów i rękawów o różnej szerokości. Można ją łączyć z innymi materiałami poprzez zszywanie lub zgrzewanie. Świetnie obkurcza się nawet w niskich temperaturach dzięki czemu jest wykorzystywana do pakowania produktów mrożonych. Bardzo istotną jej zaletą jest możliwość umieszczania różnorodnych nadruków, które nie mają wpływu na jakość pakowanego towaru. Jest to folia podnosząca estetykę pakowanego towaru.