Psychologiczna pomoc dla dziecka

Psychologiczna pomoc dla dziecka

Bardzo martwiłam się o moją córkę. Chodziła smutna i zgaszona, a nawet powiedziałabym – jakby zestresowana czymś. Gdy pytałam, nie chciała odpowiedzieć, co się stało, nauczyciele nie wiedzieli, w kontaktach z rówieśnikami nic się ponoć nie zmieniło, zresztą – jej koleżanka wciąż do niej przychodziła i trzymały się razem w szkole. Nie wiedziałam, jak miałabym sobie z tym poradzić, ale wiedziałam jedno – nie mogłam tego tak zostawić. Dlatego skierowałam się po profesjonalną pomoc. 

Najlepszy psycholog dla dziecka w Łodzi

psycholog dziecięcy łódźMusiałam znaleźć naprawdę dobrego psychologa, który znajdzie problem i wskaże, jak z tym problemem sobie radzić. Wiedziałam jednak, że od razu muszę znaleźć najlepszego. Moja córka bardzo łatwo się zniechęcała – od zawsze, więc jego niewielki błąd mógł sprawić, że nie otworzy się już przy żadnym następnym profesjonaliście. Wpisałam zatem w wyszukiwarkę psycholog dziecięcy łódź i rozpoczęłam swoje bardzo wnikliwe poszukiwania. Od razu wiedziałam, że istotne będą kompetencje. Nie tyle chodzi o wiek, a o to, co się właściwie umiało. Jeśli dany psycholog nie miał wypisanych swoich studiów, szkół psychoterapii czy kursów, od razu go pomijałam. Chciałam wiedzieć, jakie są jego główne zainteresowania i czy pasują do objawów mojej córki. Wiedziałam, że nie ma ludzi uniwersalnych, a problemów związanych z psychiką jest bardzo wiele i to właśnie osoba, która jest zainteresowana obszarem związanym z trudnościami mojego dziecka, będzie dla niego najlepsza. Skupiałam się także na tym, by obowiązkowo było to doświadczenie z dziećmi. Nie tyle chodzi o to, że psycholog sam o sobie mówi, że pracuje z dziećmi, ale by przeszedł odpowiednio długie praktyki odnośnie tylko terapii dzieci. Doskonale wiem, że niewielu psychologów zajmuje się naprawdę dziećmi, a skupiają się głównie na nastolatkach, młodsze dzieci przyjmując ot tak – może się uda. A ja nie mogłam sobie na to pozwolić, musiałam mieć prawdziwego profesjonalistę w swojej dziedzinie. Jak to się mówi – mistrza mistrzów. Spoglądałam także na opinie wystawiane przez innych, zwłaszcza przez rodziców małych pacjentów. 

To prawda, byłam wymagająca i ostra, ale to w końcu moje dziecko – najważniejsza dla mnie istota na tym świecie. Jeśli już miałam kogoś wybrać – to właśnie kogoś najlepszego. I po bardzo rygorystycznej rekrutacji – udało mi się. Znalazłam psychologa idealnego, który w przeciągu trzech wizyt zdiagnozował problem, a potem pomagał mi z rozwiązaniem tego problemu. Był bardzo cierpliwy i uprzejmy, a moja córka wracała dzięki tej opiece do swojego normalnego, szczęśliwego stanu.