Regulacja okien – kiedy zareagować?

Regulacja okien – kiedy zareagować?

 

Psucie się okien często zaczyna się dosyć niewinnie. Na samym początku rano, kiedy podnosimy do góry roletę bądź żaluzje okazuje się, że na szybach pojawiają się mokre ślady. Zacieki, coś się skrapla. Na początku każdy myśli, że trzeba po prostu częściej i więcej wietrzyć mieszkanie. Jednak cały czas pojawia się na oknie woda. Często lekceważymy ten pierwszy objaw faktu, że z naszym oknem dzieje się coś niedobrego. I tak za naszym przyzwoleniem wilgoć i czas zaczynają działać na naszą niekorzyść. 

Regulacja okien to podstawa ich serwisowania

fachowa regulacja okien w poznaniuPo pewnym czasie okazuje się, że okno przestaje się domykać lub klamka chodzi bardzo ciężko. Zaczynamy na siłę dopychać je do ramy obiecując sobie, że następnym razem zapewne sprawdzimy co się zadziało, że okno nie chciało się domknąć. A ono dalej się skrapla i sprawia coraz więcej problemów. Zamiast czekać na to, co nieuniknione należy jak najszybciej poszukać doświadczonego serwisu okien, który sprawdzi co nie gra z naszymi oknami. Przecież te wszystkie znaki, które obserwujemy to naprawdę wystarczający alarm do tego, aby zadzwonić do serwisanta i zaprosić go do domu, aby zerknął na to jak poważna jest awaria. Fachowa regulacja okien w poznaniu które nie są zniszczone ani popsute w znacznym stopniu jest dużo mniej kosztowna, ze względu na fakt iż w tym czasie można po prostu wymienić okucia, ewentualnie uszczelki. Czasami jednak, kiedy dociskanie okien do ramy odbywało się zbyt często i z użyciem zbyt dużej siły może okazać się, że do wymiany będą także różne części i wówczas pochłonie to znacznie większą liczbę pieniędzy. Warto zwrócić uwagę na odpowiednią konserwację okien od momentu ich założenia poprzez kolejne pory roku. Jeśli wprowadzamy się do mieszkania, które wynajmujemy bądź kupujemy je z drugiej ręki warto jest od razu poprosić o serwisowanie i konserwację okien, bowiem zima zweryfikuje wszystko i może się okazać, że przez nieszczelne okna a także drzwi – na co warto zwrócić uwagę może uciekać bardzo dużo ciepła.

Jeśli mamy okna wykonane z tworzywa PCV warto sprawdzać regularnie poziom ich docisku. Zimą ramy mogą się kurczyć, bo temperatura na zewnątrz jest niska, natomiast latem materiał może się rozszerzać. Nikt nie mówi o tym, że okno z ramy wypadnie, jednak sprawdzanie docisku może okazać się sposobem na utrzymaniu okna w dobrej kondycji na znacznie dłuższy czas. Mówi się, że okna należy wymieniać średnio raz na dziesięć do piętnastu lat, więc należy o nie dbać, gdyż wymiana okien – szczególnie o niestandardowej wielkości jest sporym wydatkiem.