Rodzaje instalacji alarmowych

Rodzaje instalacji alarmowych

Istnieje kilka rodzajów instalacji alarmowych, które mogą być dla nas przydatne. Na przykład możemy wybrać między sygnalizacją podwójną, modulowanym źródłem światła, systemami GSM lub GPRS. W zależności od potrzeb możemy wybierać pomiędzy strefą przewodową i bezprzewodową. Jeśli potrzebujemy systemu bezprzewodowego, możemy zabrać starą centralę i czujniki i przenieść je do nowej firmy alarmowej. Jednak przewodowe systemy alarmowe mają swoje zalety.

Instalacje alarmowe GPRS i GSM

bezpieczne instalacje alarmowe gdańskModulowane źródło światła do instalacji alarmowych to skuteczny sposób wykrywania tajnych ataków na wrażliwe obszary. Jest stosunkowo niedrogi w zakupie, łatwy w instalacji i wymaga bardzo małej ilości sterylnej przestrzeni do prawidłowego funkcjonowania. Jednak niektóre typy są podatne na awarię w mglistym otoczeniu lub w obszarach o dużej jasności. Niektóre modele zawierają również kamery, które pomagają zlokalizować pozycję nadajnika.  Podwójna sygnalizacja w instalacjach alarmowych jest częstym wymogiem firm ubezpieczeniowych. Zastosowanie dwóch kanałów to norma jeśli chodzi o bezpieczne instalacje alarmowe gdańsk zaś to miejsce gdzie specjaliści pomogą nam w przypadku fałszywego alarmu. Zwykle system wykorzystuje tradycyjną linię telefoniczną do powiadamiania policji, ale obecnie wiele firm decyduje się na sygnalizację komórkową. System podwójnej sygnalizacji alarmowej wykorzystuje telefon komórkowy lub urządzenie do nawiązania kontaktu z posiadaczami kluczy w przypadku fałszywego alarmu. Umożliwi skuteczną odpowiedź nawet w przypadku naruszenia linii telefonicznej. Instalacje alarmowe GPRS stają się w dzisiejszych czasach coraz bardziej powszechne. Te zaawansowane rozwiązania technologiczne mogą łączyć wiele typów czujek z centralą alarmową i monitorować centrum alarmowe za pośrednictwem GSM lub stacjonarnych linii telefonicznych. Wykorzystując protokół TCP/IP, instalacje alarmowe GPRS przesyłają powiadomienia w czasie rzeczywistym. W przeciwieństwie do sieci komórkowych instalacje alarmowe GPRS nie wymagają linii telefonicznej ani połączenia z Internetem. Co więcej, system można skonfigurować tak, aby komunikował się z centrum monitoringu co 5 minut.

Zazwyczaj instalacja alarmowa GSM wykorzystuje technologię komunikacji mobilnej drugiej generacji do komunikacji z pobliskimi służbami ratunkowymi. Zamiast tradycyjnej linii telefonicznej wykorzystuje moduł przemysłowy GSM do wybierania zaprogramowanego numeru telefonu lub wysyłania krótkiej wiadomości tekstowej między Chinami a Wielką Brytanią. Ponadto system może wysyłać krótkie wiadomości tekstowe na określone numery telefonów komórkowych, a także automatycznie wybierać zaprogramowane numery. Może być stosowany do ochrony domów, biur, fabryk i sklepów.