Rodzaje platform internetowych

Rodzaje platform internetowych

Internet to cenne źródło informacji dla każdego z nas. Na przestrzeni lat świat cyfryzacji uległ przemianie. Nikogo już nie dziwi widok staruszka na przystanku, który korzysta ze smarphone’a lub nastolatka, który w sieci czuje się jak ryba w wodzie. Większe zdziwienie u młodszego pokolenia dziwi widok telefonu z klawiaturą lub telefon komórkowy bez dostępu do Internetu.

Platforma internetowa jako część naszego życia

platformy internetoweAbyśmy mogli korzystać z Internetu potrzebne są platformy internetowe, które są jakby serwisami na których można wymieniać się usługami lub towarami. Platformy internetowe mogą być także o charakterze informacyjnym jak wszelkiego rodzaje encyklopedie znajdujące się w sieci. Wraz z rozwojem technologii i globalizacją powstają coraz to nowsze i ciekawsze platformy internetowe. Ostatnio mój pracodawca stworzył platformę internetową, dzięki której pracownicy z całego kraju mogą udostępniać swoje trasy. Każdy zarejestrowany w systemie użytkownik ma podgląd na mapę tras i dołączenie od uczestnika podróży. W ten sposób tworzy się system oszczędności oparty na wzajemnych podwózkach w różne miejsca na terenie miasta, województwa i kraju. Dzięki temu pracownicy, którzy są zatrudnieni w korporacji o zasięgu krajowym, mają możliwość bliższego poznania swoich kolegów z innych regionów. Jest to idealne rozwiązanie szczególnie w przypadku osób, które jadą w tym samym kierunku oraz w tym samym czasie. Ostatnio moja koleżanka musiała udać się do centrali firmy, która znajduje się od naszego oddziału 3 godziny drogi. Skorzystała z platformy internetowej udostępnionej przez pracodawcę. Zgłosił się przedstawiciel handlowy, który tego samego dnia musiał się stawić w centrali na szkolenie. Pojechali razem. Koleżanka nie ma prawa jazdy a pociągiem podróż trwałaby zdecydowanie dłużej a do tego byłaby mniej komfortowa. Bardzo chwaliła sobie to rozwiązanie. Dotychczas ja nie miałam okazji skorzystać z podobnego rozwiązania, ale jest ono dość nowe. W związku z tym nie wykluczam takiego rozwiązania i może kiedyś skuszę się na taką podróż. Może poczekam na wakacje i urlop. Może wtedy okaże się ona moją najciekawszą spośród wszystkich podróży i będę mogła zawdzięczać pracodawcy, że stworzył platformę, która jest bardzo praktyczna.

Jak pokazuje życie tego typu platformy otaczają nas wszędzie. Chcąc nie chcąc korzystamy z nich co dzień. Często nieświadomie, bo nie zdając sobie sprawy, że tak brzmi ich poprawna nazwa. Generalnie przyjęło się, że potocznie każda strona w Internecie jest nazywana stroną www. Jakby nie była nazywana zapewne przyczynia się do poprawy jakości naszego życia.