Samochody budowlane dla małych pasjonatów

Samochody budowlane dla małych pasjonatów

Dzieci po ukończeniu pierwszego roku życia zaczynają przejawiać zainteresowania konkretnymi dziedzinami życia. W zależności od tego, jak nakierują ich rodzice oraz inni opiekunowie, możemy mieć do czynienia z młodymi fanami sportu, samochodów, zwierząt lub książek. Rodzice, zauważywszy, że dziecko interesuje się czymś konkretnym, zasypują je związanymi z tym zabawkami. Bardzo dużo maluchów uwielbia na przykład różnego rodzaju pojazdy.

Samochód wywrotka idealna do zabawy w piasku

wywrotka budowlana dla dzieckaJestem pełna podziwu dla mojego półtorarocznego siostrzeńca, który ledwo zaczął chodzić i dostał bzika na punkcie pojazdów budowlanych. Jego zainteresowanie wynika głównie z tego, że obok bloku, w którym mieszka z rodzicami, od jego urodzenia budowany jest kolejny budynek mieszkalny. Co chwilę podjeżdżają więc tam różnego rodzaju duże samochody, takie jak koparka, betoniarka czy wywrotka z piaskiem. Mój siostrzeniec potrafi godzinami stać przy oknie i przyglądać się pojazdom z migającą lampką. Ogląda je też w książeczkach a od niedawna kolekcjonuje zabawki przedstawiające mini wersje budowlanych pojazdów. Kiedy byłam niedawno w galerii handlowej postanowiłam wejść do sklepu z zabawkami i kupić malcowi jakiś mały prezent. Moją uwagę przyciągnęła wywrotka budowlana dla dziecka, bardzo przypominająca prawdziwy pojazd, ale wykonana z precyzją i dbałością o bezpieczeństwo dziecka. Samochód był takich rozmiarów, że idealnie nadawał się nawet dla małego dziecka. Kupiłam więc te wywrotkę bez zastanowienia. Mój siostrzeniec był nią zachwycony. Zabrał ją do piaskownicy, gdzie mógł, przy mojej pomocy, napełniać przyczepę piaskiem, a potem go zrzucać, tak, jak to robią panowie na prawdziwej budowie. Wywrotka to nie jedyna zabawka w kolekcji mojego siostrzeńca, związana z pracą na budowie. Niedawno dostał od swojej babci koparkę, a jeszcze wcześniej moje siostra kupiła mu betoniarkę. Jeszcze nie widziałam dziecka tak zafascynowanego sprzętami budowlanymi. Pewnie mu to minie, ale na razie, dzięki swojej fascynacji, może lepiej poznawać świat i szybko się rozwijać.

U dzieci między pierwszym a drugim rokiem życia pojawia się często fascynacja jakimś konkretnym zagadnieniem. W przypadku mojego siostrzeńca jest to zamiłowanie do pojazdów budowlanych. Zainspirowała go prawdziwa budowa, którą może obserwować z okna swojego mieszkania. Ma już w kolekcji swoich zabawek auta przedstawiające koparkę, wywrotkę oraz betoniarkę i poza tym mnóstwo książeczek z pojazdami, w których prym wiodą oczywiście te budowlane.