Scaled Agile Framework

Ogólnie to w mojej nowej pracy, gdzie mieliśmy zajmować się agile faktycznie było bardzo trudno i tak naprawdę nie wiedziałem od pierwszych chwil czy dam sobie z tym wszystkim radę. Stwierdziłem jednak, że kto jak nie ja wszystko to będzie w stanie opanować. Dlatego też każdego ranka kiedy wstawałem podchodziłem do tego bardzo sumiennie. Nigdy w mojej pracy się nie spóźniłem i wiedziałem, że wielu pracodawców właśnie uważa to za dużą zaletę.

Codzienna praca z Agile

metodyka scaled agile frameworkZwłaszcza w tej branży zajmowałem się od pierwszego dnia z wieloma projektami, za które byłem oczywiście w pełni odpowiedzialny i zdawałem sobie sprawę z tego, że z każdym tygodniem te obowiązki będą rosły. Nie mogłem wręcz oprzeć się pokusie, aby chwytać się coraz to nowych projektów, które rozwijały nie tylko firmy, ale także i mnie. Metodyka scaled agile framework jest bardzo modna w ostatnich czasach i faktycznie zdaję sobie sprawę z tego, że jak tylko dobrze do tego tematu podejdę, to będę w stanie skutecznie wykonywać swoje obowiązki. Wielu pracodawców na pewno będzie zadowolona z tego, że znam się na tym wszystkim bardzo dobrze. Zwłaszcza jeśli chodzi o najtrudniejsze projekty w jakich mam brać udział. Moi pracownicy byli faktycznie niezwykle koleżeńscy i wiedzieli, że jeśli chodzi o pracę to zawsze warto sobie pomagać. Agile to ciągle rozwijająca się metodologia, która sprzyja rozwojowi biznesu i dlatego też postanowiłem w ten temat wejść w stu procentach. Oczywiście okazało się, że zrobiłem wszystko bardzo dobrze z tego względu, że prognozy na kolejny rok wyglądały w ten sposób, że pracowników stale będzie brakować. Dlatego też mogłem pozwolić sobie na rozpoczynanie z moim szefem rozmów o awans. Najbardziej zależało mi chyba na tym, aby awansować w strukturach tej firmy. Z tego względu, że widziałem od samego początku bardzo duży potencjał i zdawałem sobie sprawę, że będę w stanie rozwijać się jak nigdy wcześniej. Scaled Agile Framework to środowisko bardoz hermetyczne, gdzie aby się do niego dostać faktycznie należy bardzo dokładnie zapoznać się ze wszystkimi aspektami. Jednak sama praca w tym środowisku jest bardzo przyjazna dla pracowników.

Moje zainteresowanie agile było faktycznie niezwykle istotne dla mojego szefa, ale także dla pozostałych kolegów z pracy. Z tego względu, że to jak bardzo mocno przykładają się to do pracy. Wiązało się także z efektami, które przynosiłem do firmy. Jak więc widzicie sprawa nie jest aż taka trudna, ale jak najbardziej warto jest opanować ten temat w stu procentach.